SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 14-06-2022 10:23

İsrail'den Çağrı: "Türkiye'yi Terk Edin"

İsrail Dışişleri Bakanı, İran ajanlarının İstanbul’da İsraillilere saldırı planladıklarını iddia etti.

İsrail'den Çağrı:

İsrail Dışişleri Bakanı, "İran ajanlarının İstanbul’da İsraillilere saldırı planladıklarını" iddia ederek, İsrail vatandaşlarından “en kısa zamanda” Türkiye'yi terk etmelerini istedi.

ArabNews sitesinin haberine göre, Lapid partisi Yesh Atid’in milletvekillerinin toplantısında yaptığı konuşmada “bazı İranlıların İstanbul’da tatilde İsraillilere saldırı girişimlerinden” bahsederek,  “bu gerçek ve acil bir tehdit” dedi.

Lapid, “eğer İstanbul’da iseniz en kısa zamanda İsrail'e dönün. Eğer İstanbul’a gitmeyi planlıyorsanız iptal edin. Hiçbir tatil hayatınıza değmez. Gerekli değilse Türkiye'ye hiç gitmeyin” dedi.

Lapid, Türkiye'ye son zamanlarda giden Bazı İsraillilerin ülkelerine “hayatlarının kurtarıldığını” bilmeden döndüklerini belirtti.

Bu sabah erken saatlerde İsrail kamu yayıncısı Kan, İsrail’in uyarısı üzerine Türkiye’nin İran'ın İsraillileri kaçırmaya yönelik planlarını önlediğini belirtti.

Lapid de Türk hükümetine “İsrail vatandaşlarının hayatlarını korumak için gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür etti” ancak ayrıntı vermedi.

İsrail geçen ay, İran Devrim Muhafızlarının yurt dışındaki İsrailli ve batılı insanlara yönelik operasyon düzenlemekle görevli biriminin komutanı olan bir İranlı albayı Tahran’da düzenlediği suikastla öldürmüştü.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ