SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 13-01-2022 10:04   Güncelleme : 13-01-2022 10:04

İşsizlere Müjde! Sınavsız İşçi Alınacak

Sağlık Bakanlığı'na temizlik, güvenlik ve bakım gibi bazı hizmetleri için 2022 yılında sınavsız işçi alma yetkisi verildi.

İşsizlere Müjde! Sınavsız İşçi Alınacak

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişiklikle Sağlık Bakanlığı'na 2022 yılında bazı hizmetler için sınavsız işçi alma yetkisi verildi. 

Sağlık Bakanlığı'na temizlik, güvenlik ve bakım gibi bazı hizmetleri için 2022 yılında sınavsız işçi alma yetkisi verildi. 

Bu kapsamda, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te değişiklik öngören düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.  Düzenleme, sözkonusu yönetmeliğe bir geçici madde eklenesini öngörüyor. 

Buna göre, Sağlık Bakanlığı, 2022 yılında temizlik, güvenlik ve koruma, bakım ve onarım ile diğer hizmetleri için sınava tabi tutulmaksızın doğudan noter kurasıyla işçi alabilecek. Düzenleme bugünden itibaren uygulanabilecek. 

Yönetmeliğe eklenen geçici madde şöyle:

''2022 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri ile diğer hizmetler için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık sayısı kadar asıl ve asıl sayısı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığınca yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlara haiz yedek adaylar işe alınır.''

Kayanak: Ajans Bizim