SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 30-05-2021 23:39   Güncelleme : 01-06-2021 09:13

İstanbul'da Rüşvet Depremi

İstanbul Mali Şube’de rüşvet depremi yaşandı. 7 rütbeli personel görevden uzaklaştırıldı. 

İstanbul'da Rüşvet Depremi

4’ü polis, 2’si avukat 6 kişi gözaltına alındı. Şube müdürünün yeri tedbiren değiştirilirken, 7 rütbeli personel görevden uzaklaştırıldı. 

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir “rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması” kapsamında 2’si avukat, 4’ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru olmak üzere 6 şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi. 

Açıklamada, 21 Mayıs 2021 tarihinde adli makamlara sevk edilen şahıslardan 1 polis ile 1 avukatın tutuklandığı, diğer şahıslar hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulandığı kaydedildi. 

Aynı açıklamada, ayrıca adli soruşturmaya konu olan durumla ilgili idari soruşturma da başlatılarak, tedbiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürünün görev yerinin değiştirildiği, aynı şubede görevli 7 rütbeli personelin de görevden uzaklaştırıldığı ifade edildi. 

Açıklamada, “Bazı medya organlarında yer alan ‘personelin topluca slogan attıkları iddiası’ gerçeği yansıtmamaktadır” denildi. 

Kaynak: Ajsns Bizim