YEREL
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:10   Güncelleme : 23-09-2021 17:10

İtfaiye Ekipleri Olası Bir Faciayı Önledi

Dot Köyü ve çevresindeki ağaçlık alanlarda çıkan yangına müdahale eden Adıyaman Belediyesi İftariye Müdürlüğü ekipleri, olası bir facianın önüne geçti.

İtfaiye Ekipleri Olası Bir Faciayı Önledi

Kahta-Samsat yolu üzerinde bulunan Dot Köyünde ve çevresindeki ağaçlık alanlarda meydana gelen yangına anında müdahalede bulunarak, yangını büyümeden söndüren Adıyaman Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri olası bir facianın önüne geçti.

Vali Mahmut Çuhadar, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve diğer yetkililerle birlikte, itfaiye ekiplerinin kısa sürede kontrol altına aldığı yangından etkilenen köylüleri ziyaret eden ve söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, vatandaşlara geçmiş olsun dileğini iletti.

Ziyaret esnasında söndürme çalışmaları ile ilgili kısa bir bilgi de veren Başkan Kılınç, yangına geniş bir ekip ve ekipmanla müdahale ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Dot Köyü ve ağaçlık alanlarda çıkan yangına ivedilikle müdahale eden itfaiye ekiplerimiz olası bir faciayı önledi. Soğutma çalışmalarını sürdüren yetkililerden bilgi alıp, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü kötülükten ve doğal afetten korusun.”

Köy halkı ise hem yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulunan Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine, hem de kendilerini yalnız bırakmayan yöneticilere teşekkür etti.