EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-01-2021 20:52   Güncelleme : 12-01-2021 21:06

İTÜ Bunu Konuşuyor

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın üniversite yıllarında kırdığı rekor, İTÜ öğrencileri tarafından hala konuşuluyor.

İTÜ Bunu Konuşuyor

Siyasi kişiliği, zekası ve duruşuyla hafızalarda yer edinen Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın üniversite yıllarında elde ettiği rekor, İTÜ öğrencileri tarafından hala konuşuluyor.

Sosyal medyada, Erbakan Hoca'nın İTÜ Makine Mühendisliği bölümünden 3.98 ortalama ile mezun olması ve rekorun hala kırılamamış olması gündem oldu.

1943 yılında İstanbul Erkek Lisesi'nden birincilikle mezun olduktan sonra üniversiteye sınavsız giriş hakkı kazanan Erbakan Hoca, buna rağmen sınava girmeyi tercih etti ve İTÜ Makine Mühendisliği'ni kazandı.

KIRILMASI ZOR BİR REKOR!

Makine Mühendisliği bölümünü 3.98 ortalamayla bitirdi. Erbakan Hoca hala makine mühendisliğinden en yüksek ortalama ile mezun olan kişi rekorunu elinde tutmaktadır.

1948 yılında mezun olan ve hemen sonra "Motorlar Kürsüsü"nde asistan olan Erbakan Hoca; siyasi yaşantısı bir yana, mühendislik yaşantısını da oldukça başarılı bir şekilde tamamlayarak 1969 yılında TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) genel başkanı oldu. 

Kaynak: Milli Gazete