YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-02-2021 22:22   Güncelleme : 12-02-2021 16:36

İyilik-Der TIR'ı Yolda

Adıyaman İyilik Derneği, Suriye'nin İdlip şehrine bir TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

İyilik-Der TIR'ı Yolda

Suriye'nin İdlib şehrindeki mağdur insanlara verilmek üzere, Adıyaman İyilik Derneği tarafından hazırlanan bir TIR dolusu yardım malzemesi, dualar eşliğinde Suriye'ye gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman İyilik Derneği yetkilileri; "İdlib kırsalında yürek burkan görüntülere şahit olduğumuz günlerde başlattığımız kampanya kapsamında 1 hafta içinde İyilik TIR'ı hazır hale getirildi.

Bir insanlık dramının yaşandığı İdlib'de kardeşlerimiz için üşüyen elleri ve yürekleri ısıtmak, kendi insanlığımıza sahip çıkmak, Rabb'imizin rızasına vesile olacak ameller için gayret ettik.

Herkesin ayrı bir imtihanda olduğu bu hayatta kimisi doğalgazın ayarıyla muhatap olurken kimisi de ısınmayan çadırdaki çocuğun gözyaşlarıyla muhatap oluyor.

Bizler de İyilik Derneği olarak kendi imtihanımız adına yola koyulduk ve değerli hayırseverlerimizin fedakarlıklarıyla 150.000₺ lik insani yardım malzemesini bir araya getirdik. Bu kapsamda bizlere 2.5 yaşındaki çocuktan 85 yaşındaki ihtiyara, esnaftan öğrenciye, ilimizdeki ablalarımızdan ilçelerimizdeki değerli gönüllülerimize, Adıyaman’dan yurtdışına varıncaya kadar çok geniş bir yelpazede destek veren güzel insanlardan Allah razı olsun" dedi.