KUTLAMA
Giriş Tarihi : 21-10-2021 15:48   Güncelleme : 21-10-2021 15:48

İzci; “Milletin Vicdanına Ses Olmaktadırlar”

Öz Sağlık İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Osman İzci, 21 Ekim ‘Dünya Gazeteciler Günü’ münasebeti ile bir mesaj yayımlayarak, gazetecilerin gününü kutladı.

İzci; “Milletin Vicdanına Ses Olmaktadırlar”

Başkan İzci, mesajında; “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 21 Ekim ‘Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.