SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2021 14:34   Güncelleme : 16-04-2021 14:34

Kabaktepe; “Bu Parayı Nereye Harcadı”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bu kadar parayı nereye harcadı?” diyerek, İBB yönetimine yüklendi.

Kabaktepe; “Bu Parayı Nereye Harcadı”

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İBB yönetimine belediye bütçesini, merkezi hükümetten gelen bütçeyi ve borçlanma ile alınan kaynakları nerede harcadıklarını sordu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe İBB yönetimine paraları nerede harcadığına dair sorular sordu. “Engelleniyoruz” mazeretine karşılık hükümetten bütçe kesintisi olmadığını, İBB Meclisi’nde de borçlanma isteklerinin onaylandığını hatırlatan Kabaktepe, ‘İBB’nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Hükümet’ten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB'nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. “Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kabaktepe, 2 yıla yaklaşan görev sürecinde İBB yönetiminin projelendirilip hayata geçirdiği tek bir eserin dahi olmadığına vurgu yaptı.

Şimdiye kadar AK Parti döneminde yapılmış projelerin tekrar açılışını yapmaktan ve büyük ölçüde tamamlanan hizmetlerin kurdelesini kesmekten öte bir faaliyetin olmadığını vurgulayan Başkan Kabaktepe, belediye kaynaklarının nerelere harcandığının merak konusu olduğuna dikkat çekti.

Bu Senede 9 Milyar TL Daha Borçlanacak

İBB'nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Merkezi hükümetten 15,5 milyar TL beklenmesine rağmen gerçekleşen rakam 17,5 milyar TL. İBB yönetimi ise son 2 yılda toplam 19 milyar TL borçlandı. Bu sene içerisinde de 9 milyar TL daha borçlanmayı hedefliyor.

'Kaynakları Temel Atmama Törenlerine mi Gitti?'

İBB yönetiminin bugüne kadar eline geçen kaynakları nerelerde harcadığına vurgu yapan Kabaktepe, 2 sene yaklaşan görev zamanında projelendirilip gerçekleşen 1 tane eserin dahi bulunup bulunmadığını sordu. 'İBB'nin kaynakları reklam filmlerine mi yatırıldı' diyen Kabaktepe, İBB'nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75,5 milyar TL. Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB'nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?’ şeklinde soru yöneltti.