SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2021 12:44   Güncelleme : 27-04-2021 12:44

Kabaktepe İmamoğlu’na Yüklendi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, katıldığı bir televizyon programında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yüklendi.

Kabaktepe İmamoğlu’na Yüklendi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, katıldığı bir televizyon programında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklendi ve guguk kuşu tanımlamasında bulundu. Başkan Kabaktepe; “İstanbul'da eser ve hizmet belediyeciliği bitti. Yerine ajans belediyeciliği, algı belediyeciliği, balon belediyeciliği, Guguk Kuşu belediyeciliği geldi. Fıtratı gereği guguk kuşu yuva yapmaz, guguk kuşu kuluçkaya yatmaz, guguk kuşu hazıra konar” şeklinde cümleler kurdu.

“Guguk Kuşu Siyaseti Var”

Başkan Kabaktepe sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi de bu son yaşananlar bana şunu söyletti; İstanbul'umuzda çok güzel bir guguk siyaseti var. Niye guguk siyaseti diyorum. Guguk kuşu biliyorsunuz yuva yapmaz. Kuluçkaya da yatmaz, hazıra konar. Yani söylediklerini yapmayan, yaptıklarını da başkalarının yaptıkları üzerine bina eden, onları yaparken de diğer yapılanlara sahip çıkan, tamamını kendisinin gösteren bir siyasi tarz ile karşı karşıyayız. Yani bir guguk kuşu siyaseti var. Yıllardır yapılmış olan, yüzde 80'i yüzde 90'ı tamamı bitmiş olan, test aşamasına geçmiş olan hatları ben açtım diye ortaya çıkabilmek. Yüzde 90'ı 80'i bitmiş şeyleri hiç yapılmamış gibi ortaya koymak otomatikman İstanbul'da o ‘her şey güzel olacak’ tabiri yerini guguk kuşu siyaseti tarzına bıraktığını söylüyorum.”