SİYASET
Giriş Tarihi : 31-03-2021 16:30   Güncelleme : 31-03-2021 16:30

Kabaktepe Polemiği Anlattı

AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, önceki gün basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kabaktepe Polemiği Anlattı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, bir araya geldiği basın mensuplarının tüm sorularını içtenlikle yanıtladı. Gazetecilere tek tek cevap veren Başkan Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile bir süredir devam eden “kahve” polemiğine de açıklık getirdi. Kabaktepe, şunları söyledi:

“Clubhouse yayını sırasında bir gazeteci arkadaşımız Canan Hanım’ın bizim kurultayımıza katılmak istediğini, bizi ziyaret etmek istediğini söyledi. Ben de ‘buyursun gelsin, kahvemizi içsin’ dedim. Daha sonra bu söylem, ‘beni kahveye çağırdı’ şeklinde lanse edildi. Bunun doğru olmadığını, talebin kendilerinden geldiğini ifade etmeme rağmen, bu kez de, ‘beni davet edemiyor’ şeklinde algı oluşturulmak istendi."

Amacı Diyalog Değil

“Parti binamızı arayarak randevu talep ettiler. Biz de gidişatı anlamak için birkaç gün bekleyip öyle yanıt vermek istedik. Canan Hanım bu kez yine medyaya açıklama yaparak, ‘talep ettik kabul etmediler’ algısına dönüştürdü. Aramak için 15 gün bekleyen Canan Hanım, cevabımız için 3 gün bekleyemedi. Siyasi partilerin yöneticileriyle görüşmekte, iletişim kurmakta sakınca görmüyoruz. Ancak bunun için de samimiyet arıyoruz. Canan Hanım meseleyi samimi bir diyalogtan öte reklam/PR çalışmasına çevirdi. Sorunumuz olsa Ekrem Bey ile de görüşmezdik.”

Kaftancıoğlu’nun kurultaydan sonra kendisini tebrik etmek için bile aramadığını aktaran Kabaktepe, “Bir hayırlı olsun telefonu yok, nezaket yok. Biz gerektiğinde münakaşa, münazara, mütalaa etmeyi de biliriz ancak bunların hepsi samimiyet çerçevesinde olursa güzel olur.”