GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2021 06:23   Güncelleme : 05-10-2021 06:23

Kadın Derneklerinden Odak Görüşmeleri

“Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” isimli projenin Adıyaman’daki odak görüşmeleri Adıyaman Park Otel’de gerçekleştiriliyor.

Kadın Derneklerinden Odak Görüşmeleri

Konu ile ilgili açıklamada bulunan AKİD Başkanı Birsen Günay, “İşte Kadın Derneği koordinatörlüğünde Macaristan JOL-LET Vakfı ve Adıyaman Genç Kuşak Kadın Girişimciler ve İstihdam Derneğimizin (AKİD) ortaklığıyla yürüttüğümüz “Kadınların Karşılıksız Emeğinin Farkına Varalım” isimli projemizin Adıyaman’daki odak görüşmelerini Adıyaman Park Otel’de gerçekleştiriyoruz.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Kenan Özcan ve Öğr. Gör. Hüseyin Erol hocalarımızın gözetiminde gerçekleşen toplantımızda “Sivil Toplum Diyaloğu VI. Dönem Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje kapsamında 3-4-5 Ekim Tarihlerinde 10 'ar kişi üç gurup halinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızda çalışan kadınlarımızın sorunları ve kendi çözüm önerilerini dinleyerek, bu arada sosyal ve kanunsal hakları konusunda bilgilenmelerine katkı vermeye çalıştık. Katılan 30 kadına 15 Euro teşvik ücreti de verilen çalışmamızın oldukça verimli geçeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.