GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 13:29   Güncelleme : 11-03-2021 11:44

"Kadın Maneviyatın Direğidir"

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' münasebetiyle düzenlenen etkinlikte, "Kadın maneviyatın direğidir" dedi.

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ programı kapsamında, kadın çalışanlarıyla bir araya geldi.
Covid-19 salgınına karşı maske, mesafe, hijyen ve benzer tedbirlerin alındığı, Bölge Müdürlüğü'ne bağlı sosyal tesislerde gerçekleşen programa, Bölge Müdürü Ziya Polat ile birlikte Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Personel Şube Müdürü Abdullah Yeşildal, Adapazarı İşletme Müdürü Serdar Kabakçı, Sakarya Fidanlık Müdür Yardımcısı Didem Tozan ve tüm kadın personeller katıldı. 

Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Bölge Müdürü Polat; ‘’Tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Kadın eğitim ve maneviyatın direğidir. Bizim toplumumuzda ailenin direği kadındır. Toplumun direği ise ailedir. Kadın ne kadar güçlü olursa toplum o kadar güçlüdür. Güçlü toplumlar güçlü kadınlarla birliktedir.
Ülkemizde, kadının zekâsını ve gücünü çalışmalarımıza kanalize etmeye çalışıyoruz. Huzurlu ve birlikte çalışmanın yolu kadınlarımızdan geçiyor. Biz bir aileyiz. Kadınıyla erkeğiyle sizlerin aileleriniz ile birlikte, biz bir bütünüz. Bu ailenin hukukunu korumaya çalışıyoruz. Birbirimizi koruyup kolladığımız gibi, bir birimizin haklarını gözettiğimiz bir aile ortamında çalışıyoruz.
Pandemi süreci bizlere, birbirimize karşı sorumluluklarımızı ve bağlılıklarımızın ne kadar önemli olduğunu öğretti.  Birlik olup, hep beraber sağlıklı, huzurlu ve güvenilir çalışma ortamları oluşturacağız. Her konuda kapımız sizlere açıktır. Makamın verdiği gücü arkadaşlarımız için, siz kadınlarımız için kullanmak bizleri mutlu eder. Hz. 
Peygamber Efendimiz (sav)'in 'Cennet anaların ayakları altındadır' hadisi büyük bir anlam ifade ediyor. Hayatın dizaynı annelerimizin, siz kadınlarımızın üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda tekrar 'Mart Dünya Kadınlar Gününüzü' kutlar, aileniz ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler geçirmenizi dilerim" dedi.