SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 08-10-2021 10:06   Güncelleme : 08-10-2021 10:06

Kamuda Eleman Alımları...

Bazı bakanlık ve kurumlarda istihdam edilmek üzere değişik branşlarda eleman alınacak.

Kamuda Eleman Alımları...

Resmi Gazete'de yayımlanan duyurulara göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sözlü sınavla alacağı 125 çalışma uzmanını bakanlık merkezde teşkilatında görevlendirecek. 

Başvurular 12 Ekim-7 Kasım arasında, e-Devlet portalı iş başvuru ekranını üzerinde yapılacak. Adayların, en az 4 yıllık lisans diplomasına sahip olma, KPSS'de gerekli en puan türlerinden en az 70 alma ve 35 yaşından küçük olma koşula aranacak. Eleman alımına ilişkin her grup için en yüksek KPSS puanında başlanarak öngörülen kontenjanın üç katı aday sözlü sınava çağrılacak.  

Coğrafi bilgi sistemi uzman yardımcısı 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da 10 coğrafi bilgi sistemi uzman yardımcısı alacak. 

adaylarda, ilanda belirtilen dallarda 4 yıllık lisans diplomasına sahip olması, en az 70 KPSS puanı ve 35 yaşını doldurmama koşulu aranıyor.  Başvurular 13 Ekim-26 Kasım arasında "isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr" adresi üzerinden yapılacak. 

Özel yetenek yazılı sınavdan en az 70 puan alan adaylar sözlü sınava çağrılacak. İki sınavın ortalaması en yüksek olan adaydan başlanarak asıl ve yedek adaylar belirlenecek. 

Sözleşmeli AR-GE uzmanı 

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu'na (TENMAK) da değişik branşlarda toplam 21 AR-GE uzmanı ile farklı alandada 6 mühendis, 2 avukat ve 1 eczası alınacak.  

Alanlara ilişkin genel ve özel koşulları taşıyan adayların istenilen belgelerle 28 Ekim 2021 Perşembe günü saat 17:30’a başvurmaları gerekiyor. Başvuranlar arasında gerekli koşulları taşıyanlar 8-12 Kasım arasında sözlü sınava tabi tutulacak. Eleman alımına ilişkin bilgilere kurumun ''tenmak.gov.tr'' internet adresi üzerinden erişim sağlanacak. 

Kaynak: Ajans Bizim