SİYASET
Giriş Tarihi : 15-04-2021 13:51   Güncelleme : 15-04-2021 13:51

“Kemalist Diktatörya Avrupa'dan Gelmişti”

YDP Lideri Emanullah, “AB dağıldığı için Türkiye'ye saldırıyor. Diktatörlük Avrupa'nın uzmanlığıdır. Kemalist diktatörya Avrupa'dan gelmişti.”

“Kemalist Diktatörya Avrupa'dan Gelmişti”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada, Avrupa ve AB konusu hakkında konuştu. AB'de yükselen İslam ve Türkiye karşıtlığının sebebini açıkladı.

Emanullah Gündüz’ün sözleri özet olarak şu şekilde oluştu: “Avrupa, Avrupa Birliği ile oluşturduğu siyasi ve ekonomik birliktelik ile dünyada söz sahibi oldu. Şuan AB zayıfladı ve dağılıyor. İtalya Fransa Almanya Hollanda iç sorun ekonomik sorun yaşadıkları zaman aşırı sağ akım aklı ile Türkiye'yi İslam'ı ve Cumhurbaşkanımızı hedef alarak popülist günü kurtarmaya yönelik söylemlere yönelirler.

İtalya'nın siyasetçi bile olmayan dışardan atanmış teknokrat hükümet Başbakanı Cumhurbaşkanımıza ‘diktatör’ diyerek aslında kendi tarihinde görmeye alışık olduğu şeyi dile getirmiştir. 

AB Konsey Başkanı ve AB Komisyon Başkanı arasındaki rekabet oturma düzeni kılıfı ile Türkiye'yi suçlayacak basitlikle artık gün yüzüne çıkmıştır. Türkiye hariciye tecrübesi ile protokol kuralları ve teamüllere uygun hareket etmiştir. Çünkü AB Konsey Başkanı başbakan düzeyindedir ve AB Komisyon Başkanı AB hiyerarşik sıralamasında dördüncü sıradadır.

Tarihimizde tek diktatöryal dönem Kemalizmin tek parti dönemi ‘Ebedi Şef-Milli Şef’ dönemidir. O da Avrupa'dan masonlar ile ülkemize ithal edilmiş halkımıza dayatılmıştır. Milletimiz ilk fırsatta o dayatmaya karşı durmuş ve demokrasi ile yoluna devam etmiştir.

Avrupa Birliği günden güne eriyip yok olurken Türkiye liderliğinde Doğu güçleniyor. Yıldızı parlayan Türkiye'yi yavaşlatmak için sürekli hedefte ve sürekli algı operasyonlarına maruz kalıyor.”