GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-01-2021 15:40   Güncelleme : 25-01-2021 14:09

Kılınç, Tek Tek Teşekkür Etti

Adıyaman'da kısa süre önce yapılan Altınşehir köprülü kavşağının açılışı yapıldı.

Kılınç, Tek Tek Teşekkür Etti

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Altınşehir Köprülü Kavşağının resmi açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi vaatleri arasında yer alan projelerden bir tanesi olan ve kısa süre önce Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Altınşehir Mahallesi’nde yapımı tamamlanarak hizmete giren köprülü kavşağın (battı-çıktı) resmi açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan Kılınç, daha sonra yaptığı değerlendirmede bu önemli eserin Adıyaman’a kazandırılmasında emeği geçenlere tek tek teşekkür etti. Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “Bildiğiniz gibi bu yolda iki tane üniversite öğrencisi meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdi. Bu çocuklarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan bu üzücü olaydan sonra ulaşım problemimizin daha çok üzerinde durarak Ulaştırma Bakanlığımızdan sorunun çözülmesini talep ettik. Bu talebimiz üzerine harekete geçen bakanlığımız Altınşehir Mahallesinde başlattığı çalışmaları kısa süre içerisinde tamamladı ve çok şükür bu önemli eserin resmi açılışını yaptık. İhale süreci 600 gün olmasına rağmen yaklaşık 300 günde tamamlanan bu projenin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Enver İskurt’a, bakanlık çalışanlarına, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine, müteahhit firmaya yetkililerine ve çalışanlarına, projenin başından bu yana görev yapan Valilerimize, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın ile AK Parti Adıyaman milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanımıza, AK Parti il teşkilatımıza ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bakanımızdan 400 Yataklı Hastane kavşağına da bir battı-çıktı ile şehrimize nefes aldıracak bir çevreyolu talebinde bulunduk. İnşallah bu projelerde bir an önce kentimize kazandırılır.”

Projede Adıyaman Belediyesi’nin katkılarından da bahseden Başkan Kılınç, “Proje sürecinde Adıyaman Belediyesi olarak biz de Altınşehir Mahallesi’nin altyapısını yenileyerek, mahallenin altyapı sorununun uzun yıllar ortadan kalkmasını sağladık. Bu çerçevede maliyet yaklaşık 5 milyon TL’yi bulan 3 bin 250 metre Ø500 mm HDPE içme suyu hattı, bin 150 metre Ø110 mm PVC içme suyu hattı, 370 metre Ø600 mm beton kanalizasyon hattı ve 750 metre Ø800 mm betonarme kanalizasyon hattı döşedik” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Karaismailoğlu ve beraberindeki heyet 400 Yataklı Hastane kavşağında incelemelerde bulundu.