GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 16:22   Güncelleme : 19-03-2021 09:23

Kılınç’tan "Çanakkale Zaferi" Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ‘Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve ‘Şehitler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kılınç’tan

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ ve ‘Şehitler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Türk milleti için oldukça önemli olan bu zaferin yıldönümünü kutladı.

İlk olarak Türk milleti için çok büyük bir anlama sahip olan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’ ile ilgili görüşlerini ifade eden Başkan Kılınç, 1915’te ortaya konulan destansı kahramanlık sayesinde bugün bu toprakların vatanımız olarak devam ettiğini söyledi.

“18 Mart 1915’te ecdadımız gerçek bir zafere imza atmıştır” diyerek sözlerine başlayan Başkan Kılınç, duygularını şu ifadelerle dile getirdi: “Çanakkale Zaferi, vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması adına oldukça önemli bir yere sahiptir. Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu şanlı ecdadımıza borçluyuz. Bu yıl 106.’sını kutladığımız ‘Çanakkale Zaferi’miz vesilesiyle bir kez daha söz veriyoruz ki, bu topraklar ve bu bayrak için ecdadımız nasıl gözlerini kırpmadan canlarını vermişse, biz de bu cennet ülke için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.”

Mesajının devamında ‘Şehitler Günü’nü de kutlayan Başkan Kılınç, “Vatanımızın bağımsızlığı, devletimizin ve milletimizin bekası, milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması için ecdadımızın açtığı yolda yılmadan ve yorulmadan canlarını feda ederek yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.