GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2020 11:07   Güncelleme : 18-11-2020 16:20

Kovid-19’dan Korunma Yolları Eğitimi

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bakım personeline "Covid-19 Pandemisinden Korunma Yolları” eğitimi verildi.

Kovid-19’dan Korunma Yolları Eğitimi

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Konferans Salonunda İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim personelleri tarafından 20’şer kişilik gruplar halinde düzenlenen eğitime Adıyaman Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Bakım Personeli ile Özel Yuvam Bakım Merkezi Bakım personeli katıldı.

Eğitim ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Çelik; “Pandemi sürecinin başından beri 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulanan vatandaşlarımıza bulaş riskinin minimize edilmesi için büyük gayret gösteriyoruz. İl Müdürlüğümüze bağlı Adıyaman Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’mizdeki çocuklarımız ve İl Müdürlüğümüz denetimindeki Özel Yuvam Bakım Merkezi’ndeki yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın bu süreci en az etkilenmeyle geçirmelerini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda personelimizin 15 günlük vardiya sistemiyle çalışmalarını sağlıyoruz. Kontrollü Sosyal Hayat şartlarına uyarak bu kurumlarda çalışan Bakım Personellerinin hem kendilerini hem de etkileşimde oldukları çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı korurken bilimsel olarak kanıtlanmış korunma yollarını öğrenmeleri için İl Sağlık Müdürlüğümüz iş birliğinde 20’şer kişinden oluşan gruplar halinde Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uyarak belirli periyotlarla eğitim düzenliyoruz” dedi.