SİYASET
Giriş Tarihi : 08-11-2021 14:40   Güncelleme : 08-11-2021 14:40

“Küfreden Vekil Serseri Muamelesi Görür”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, siyasetçilerin erdemli, sabırlı ve şeffaf olması gerektiğine dikkat çekti.

“Küfreden Vekil Serseri Muamelesi Görür”

YDP Lideri Gündüz, siyaset ve siyasetçi ahlakından söz ederek; “Siyasetçi erdemli, sabırlı ve şeffaf olmalı. Vatandaşa küfreden vekil sokak serserisi muamelesi görür. Meclisin ilgili kişiye ceza vermesi lazım. Partisi onu ihraç edemez, çünkü zengin biri ve partiye para aktarıyor” cümlelerini kurdu.

Genç Lider Gündüz, yaptığı açıklamada, siyaseti en erdemli insanların yapması gerektiğine vurgu yaparak; “Siyasetçi sabırlı nazik ve geniş karınlı olmalı. Siyasetçi her şeyden önce mütevazı olmalı. Siyasetçi vatandaş ile tartışmamalı, münakaşa etmemeli. Siyasetçi vatandaşı sabırla dinlemeli. Vatandaş ile kavga eden siyasetçi saygınlığını kaybeder. Vatandaşa küfreden kişi sokak serserisi muamelesi görür. Biz milletimize gönülden sevgi ve saygı besliyoruz, dolayısıyla milletimizi temsile eden milletvekillerine de saygımız vardır, ancak vatandaş ile kavga eden, vatandaşa küfreden, aciz, basit ve iradesiz siyasetçi ve vekile saygı duymayız. İlgili kişi oldukça zengin biri, o yüzden partisi onu ihraç edemez, çünkü partiye para aktaran biri. TBMM ve üyelerinin saygınlığını korumak için meclisin ilgili kişiye en ağır cezayı vermesi lazımdır. Aziz Milletimize ve Aziz milletimizin iradesinin tecelligahı olan meclise yakışmayan bu davranışa gereken yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.