SİYASET
Giriş Tarihi : 23-09-2021 14:51   Güncelleme : 23-09-2021 14:51

Kürt Konusu Üzerinden CHP ve HDP'ye Eleştiri

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Kürt konusuna değindi, Kürtler için en büyük sorunun CHP ve HDP olduğunu iddia etti.

Kürt Konusu Üzerinden CHP ve HDP'ye Eleştiri

YDP Lideri Emanullah Gündüz, Kürt konusu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kürtler için en büyük sorun CHP ve HDPKK'dir. Kürt sorunu kasıtlı ifadedir. 'Kürt konusu' denmelidir. Sorun Kürtler değil, asıl sorun Kürtleri sorun olarak görenlerdir. Kürtlere yasal kimlik ve eğitim dili özgürlüğü vermek şarttır” cümlelerini kullandı.   

Genç Lider Gündüz, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Kürtleri sorun olarak gören sorunlu zihniyet bu konuyu 'Kürt sorunu' olarak hileli ve sinsice dile getirip tüm Kürtleri sorun olarak bilinçaltına iletmektedirler. Kürt sorunu denmesini doğru bulmuyoruz, biz 'Kürt konusu' diyoruz ve sorun diyen sorunlu kişileri de uyarıyoruz.

Kürtler için en büyük sorun CHP ve HDP'dir. HDP PKK demektir ve HDP tüm Kürtlerin temsilcisi ve iradesi değildir. HDP kürt nüfusunun dörtte birinin oy verdiği bir partidir. Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi tüm Kürtlerin partisi gibi ifade etmesi siyasi cehalettir. CHP 2023'te HDP'ye oy veren Kürtlerin oyunu almak için bu çabaya girmektedir. Kürtler her partide varlar ve en çok Ak partide siyaset yaparlar. Kürtler CHP MHP ve İyi partide de etkin şekilde siyaset yapıyorlar ve Kürtler neredeyse her partiye oy verirler HDP kürt oylarının dörtte birini almaktadır.

Kürt kardeşlerimizin eksikleri, yasal kimlik verip anayasada Kürt olarak ifade edilmeleri ve kendi dillerini eğitim dili olarak kullanmaları ile çözülür. Adalet; Kürtler, Türkler ile eşit haklara kavuştuğu zaman, kardeşlik ve eşitlik sözde değil yasal olarak hukuki metinde ifade edildiği zaman gerçekleşmiş olur. Bu konuda sadece laf etmek boştur. Kardeşlik, adalette ve eşitlikte ve yasalarda olmalı.”