TURİZM
Giriş Tarihi : 11-06-2021 11:04   Güncelleme : 11-06-2021 11:04

Macaristan'dan rezervasyon Artışı

Macaristan'dan Antalya'ya haftada 7 full charter seferi düzenleniyor.

Macaristan'dan rezervasyon Artışı

Macaristan'dan Antalya'ya yapılan rezervasyonlarda artış yaşanıyor. 

Sun & Fun Holidays Genel Müdürü Tolga Deniz Sarıyüce, turizmdays.com'a yaptığı açıklamada, 2009 yılında kurulan Sun & Fun Holidays Macaristan'ın Turkiye'de ortaklık yaparak 4 yıldır tur operatörü sektördeki faaliyetini sürdürdüğünü belirtti. 

Türkiye, Mısır, Yunan Adaları, Bulgaristan, Güney ve Kuzey Kıbrıs gibi destinasyonlara odaklandılarını anlatan Sarıyüce, şunları söyledi:

''2021 sezonundan oldukça umutluyuz. Mayıs ayında yapılan Türkiye ve Macaristan aşı sertifikası kabul anlaşmasından sonra rezervasyonlar yüzde 300 arttı. İki ülke turizm ile birbirlerini daha yakından tanıyıp sevdi. İlk info turunu Free Bird havayolları ile Antalya'ya getirdik. Macaristan ve Slovakya'dan toplam 50 kişilik acenteci ve media temsilcilerini Antalya'nın en lüks otellerinde ağırladık. Büyük gala yemeğiyle evlerine uğurladık. 

Macaristan'dan Antalya'ya haftada  7 full charter ( 6 Budapeşteden ve 1 full charter Debrecen Havalimanından)  ile  (Tailwind ve Freebird Havayolları ile) pazardaki en yakın rakibimizden 4 katı fazla müşteri getirdik. Şimdiye kadar kapasitemizin yüzde 57'sini sattık. Müşterilerimiz Kemer, Antalya, Belek, Side ve Alanya'yı tercih ediyor. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu Side ve Belek 'teki deluxe ürünleri tercih ediyor. Delüxe oteller satıldı.'' 

Sun & Fun Holidays'in bir alt markası olan Last Call Travel ile de tümüyle farklı ürünleri müşterilerine sunduklarına danlatın Sarıyüce,  ''Otelcilerimizin ve incoming acentemizin vermiş olduğu büyük destek ile Macar pazarında Turkiye'nin  payını arttırmaya odaklandık. Üç yıl önce girmiş olduğumuz Slovak pazarının geleceğine çok pozitif  bakıyoruz. Slovakya pazarındaki yerimiz her geçen gün sağlamlaşıyor'' diye konuştu. 

Kaynak: Ajans Bizim