GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-05-2021 17:19   Güncelleme : 08-05-2021 17:19

Mescidi Aksa Saldırısına Sert Tepki

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, İsrail'in Mescidi Aksa'daki saldırısını sert bir şekilde eleştirdi.

Mescidi Aksa Saldırısına Sert Tepki

YDP Lideri Emanullah Gündüz, “İsrail işgalci, katil, zalim. Müslüman ülkeler üçer füze atsa İsrail saklanacak delik arar. Türkiye bir füze atsa sorun çözülür.”

Emanullah Gündüz yaptığı açıklamada İsrail'in Mescidi Aksa'daki saldırısını sert şekilde eleştirdi. “İsrail'e komşu Müslüman ülkeler üçer füze atsa sorun çözülür. İslam âleminin Lideri Türkiye tek füze atsa sorun çözülür” dedi.

Genç Lider Gündüz’ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: “Zulüm Filistin'de 1948'de başladı. İsrail işgal katliam ve terör eylemlerine boyutunu artırarak devam ediyor. Bunu da Müslümanlardan güç alarak yapıyor. Yani müslümanların bir olmamasından dağınık olmasından güç alıyor.

Kudüs meselesi siyasi ve coğrafi değil, imani, İslami olarak tüm müslümanların gündeminde olmalıdır.

İsrail diplomasiden anlamaz, güçten anlar. Müslüman ülkeler bir olmalı her saldırıda dünya basınına birlik halinde sert tepki dile getirilmeli. İslam İşbirliği Teşkilatı artık yüzeysel ve pasif bir kurum olmaktan çıkarılıp, aktif ve yaptırımı olan bir yapıya kavuşturulmalıdır.

Her saldırı sonrası İsrail'e sınır komşusu olan Müslüman ülkeler Mısır, Suriye, Ürdün, Lübnan çok değil üçer füze fırlatsa ve İslam âleminin Lideri olan Türkiye bir roket atsa bir İHA havalandırsa korkak İsrail kuyruğunu kıstırıp saklanacak delik arayacaktır.

Savaş çağrısı yapmıyoruz, savaş istemiyoruz, sadece İsrail'in anladığı dilden konuşalım diyoruz.”