YEREL
Giriş Tarihi : 07-02-2021 17:04   Güncelleme : 09-02-2021 17:46

Millet Bahçesi Tanıtıldı.

Adıyaman Millet Bahçesi'nin tanıtımı, davetlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Millet Bahçesi Tanıtıldı.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim vaatleri arasında yer alan en önemli projelerden bir tanesi olan Millet Bahçesi’nin tanıtımı milletvekilleri ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve yapımının hızlanması için yoğun gayret sarf ettiği Millet Bahçesi’nin tanıtımı Belediye Başkanı Kılınç’ın ev sahipliğinde, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman milletvekilleri M. Fatih Toprak ile İ. Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, belediyede görevli birim müdürleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Adıyaman Belediyesi Karaali Parkı’nda Millet Bahçesi alanının net bir şekilde görüldüğü kısımda gerçekleştirilen tanıtım programında, ihaleyi alan firmanın yetkililerinden bilgi alan heyet, Millet Bahçesinin yılsonuna kadar tamamlanacağı müjdesini verdi.

İncelemelerin ardından projenin Adıyaman’a hayırlı olmasını dileyen AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bugün Adıyaman’ın vizyon projelerinden birisi olan Millet Bahçesi’nin inşaat sahasına geldik. Yaklaşık bir ay önce teslim edilen alanda çalışmalara hızlı bir şekilde başlayan arkadaşlar, normalde 400 günde bitirebilecekleri işi yılsonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirttiler. 452 dönümlük bir alan ile Türkiye’nin en büyük, en geniş ve en modern Millet Bahçelerinden birisi olacak olan bu proje halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise yaptığı açıklamada, proje hakkında bilgiler vererek şunları dile getirdi: “Seçim projelerimizi açıklarken en başta ‘Millet Bahçesi’ dedik. Ve o günden bu güne Sayın Milletvekillerimizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destekleriyle adım adım bu rüyamızı gerçekleştirme uğraşındayız. Bu süreçte; Millet Kıraathanesi’nin temel kazısı yapıldı. 300 metreküplük su deposu ile tohum merkezinin kazıları tamamlanıp grobetonları döküldü. Yağmursuyu alt yapı imalatları devam ediyor. İhalenin Birinci kısmı olarak adlandırılan yeşil alanların bir bölümü ile 51 araç artı 6 engelli araç otoparkının arazi tesviyesi yapıldı. Ayrıca yollar ve mimari yapıların kazı/dolgu işleri devam ediyor. Yine ihalede; gölet, 4 adet çok amaçlı spor sahası, 2 adet futbol sahası, 2 adet tenis kortu, 301 araç artı 34 engelli araç otoparkı, koşu, bisiklet, gezinti ve taşıyıcı promenad yolları, izleme terasları, güneşlenme terasları, manzara terasları, etkinlik çayırı, çim amfi, kule ve heyecan parkı, ses ve duyu parkı, tırmanma parkuru, su parkı, salıncak koruluğu, fiziksel aktivite parkı, fitness alanı, mesire alanları, enstalasyon alanı, tümülüs sembolizasyonu, çim tepeleri, lalezar, ses bahçesi, aromatik bahçe/üzüm bağı, renk bahçesi, rüzgar bahçesi, meyve bahçesi, koku bahçesinar bahçesi, tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi, hamak, oturma ve salıncak alanları, koruluk, piknik masaları ve gazebo gibi bir çok rekreasyon alanları mevcut. 452 dönüm arazi üzerine inşa edilen bu önemli projemizi yaklaşık 68 milyon TL’lik bir bedelle ihale edildi. DSİ ile birlikte belediyemiz de şimdiye kadar buraya 10 milyon TL’lik bir altyapı yatırımı yaptı. Bu şekliyle yaklaşık 80-90 milyon TL’ye mal olacak bu yatırımın, Adıyaman’a kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü bu salgında, bu ekonomik darboğazda bu yatırımın ilimize kazandırılmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız, Çevre Şehircilik Bakanımızın bu gayretleri ile yapımına başlanan Millet Bahçesi ile şehrimiz çok rahat bir nefes alacaktır. Bir hayalimizin daha gerçeğe dönüşmesini sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, tüm bakanlık yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”