GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 10:37   Güncelleme : 19-03-2021 09:29

Milletvekili Aydın, Beklenen Müjdeyi Verdi

AK Parti GMDK Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın en önemli projelerinden olan Büyükçay Barajı için beklenen müjdeyi verdi.

Milletvekili Aydın, Beklenen Müjdeyi Verdi

Büyükçay Barajı’nın kat’i yapım işi ihalesinin 25 Mart Perşembe günü yapılacağına dair gereken müjdeyi veren AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Büyükçay Barajı projesi için ilimizin çok önemli projelerinden tanımlamasında bulundu. Konuyla ilgili Milletvekili Aydın şu açıklamaları yaptı:

“Bilindiği üzere, ilimizin çok önemli projelerinden olan ve çok büyük miktarda arazinin cazibeyle sulanmasını sağlayacak Büyükçay Barajı ve Sulama ünitelerinin planlama, etüt, proje, ÇED ve son olarak ön yeterlilik ihalesi işlemleri takiplerimiz neticesinde tamamlanmış bulunmaktadır. 

Son olarak, ön yeterlilik ihalesi 20.11.2020’de yapılan Büyükçay Barajı’nın kat’i yapım işi ihalesinin 25.03.2021 tarihinde yapılacağını buradan hemşehrilerime duyurmak isterim.

Büyükçay Barajı ile 97 990 dekar zirai arazinin cazibeli olarak sulanması ve yılda 84 milyon kilowatt-saat enerji üretilmesi hedeflenmektedir.

Adıyaman’ımızda sulama ve enerji üretimi anlamında ciddi bir ihtiyacı karşılayacak olan Büyükçay Barajı ve benzeri projelerin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isterim. Tarım üretiminde büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan bu projelerin ilimize kazandırılmasıyla, daha çok zenginleşen ve refah seviyesi daha da artmış bir Adıyaman olma arzumuza adım adım yaklaşmış olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu ve benzeri önemli yatırımların kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ, milletvekilli arkadaşlarımız, DSİ Genel Müdürümüz ve ekibiyle emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Kat’i yapım işi halesi yapılacak olan Büyükçay Barajı’nın şimdiden ilimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim.”