SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:12   Güncelleme : 11-06-2021 10:20

Milletvekili Aydın'dan Müjde

AK Parti GMDK Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'da yapılması düşünülen ikinci köprülü kavşağın ihale tarihini müjdeledi.

Milletvekili Aydın'dan Müjde

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman’da trafik ve ulaşım alanında yeni ihtiyaçların olduğunu vatandaşların güvenli ve konforlu bir şehirde seyahat etmelerini sağlamak için şehrin altyapı yanında üstyapıda da modern bir görünüme kavuşması için çok önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirtti.

Milletvekili Ahmet Aydın, gelişmelerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Adıyaman hastane farklı seviyeli kavşağı ve Çelikhan bağlantı yolu, Adıyaman-Kahta Devlet Yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) ayrımı, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılması planlanmaktadır.  Ayrıca, Çelikhan il yolu bağlantısının geometrik standartlarının yükseltilmesiyle; Çelikhan ilçesinin, Adıyaman şehir merkezi, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminaline ulaşımının konforlu ve güvenli bir trafik akışının sağlanılması amaçlanmaktadır. 2x81 m Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2x2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan Bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29 Temuz’da tarihinde yapılacaktır.

Adıyaman trafik ve ulaşımını akıcı, güvenli ve konforlu bir şekilde rahatlatacak olan bu önemli bir projenin hayata geçirilmesi noktasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Ve Çelikhan Bağlantı Yolu’nun şimdiden Adıyamanımıza ve hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

Adıyaman Hastane/Otogar Kavşağı yapım ihalesi 29 Temmuz’da yapılacağının altını çizen Milletvekili Aydın, “2x81 m köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2x2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan bağlantı yolu (BY BSK) işinin ihalesi 29 Temmuz’da, yapılacaktır. Adıyaman hastane farklı seviye kavşağı ve Çelikhan Adıyaman hastane farklı seviye kavşağı; Adıyaman-Kahta devlet yolu üzerinde, (Adıyaman-Çelikhan) Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Adıyaman Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Adıyaman şehir merkezi bağlantısının olduğu noktada yapılması planlanmaktadır.

Ayrıca, Çelikhan il yolu bağlantısının geometrik standartlarının yükseltilmesiyle; Çelikhan ilçesinin, Adıyaman şehir merkezi, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine ve Adıyaman şehirlerarası otobüs terminaline ulaşımının konforlu ve güvenli bir trafik akışının sağlanılmasını amaçlanmaktadır. 2x81 m Köprüsü bulunan toplamda 1.050 metre (2x2) uzunluğunda (bağlantı yolu ile birlikte) farklı seviyeli kavşak yapım işi ve 2,25 km Çelikhan bağlantı yolu (BY BSK) yapılması işinin ihalesi 29.07.2021 tarihinde yapılacaktır" dedi.