KUTLAMA
Giriş Tarihi : 22-04-2022 13:56

Milletvekili Fırat’tan ‘23 Nisan’ Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, TBMM'nin açılışının 102. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Milletvekili Fırat’tan ‘23 Nisan’ Mesajı

23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş ve ‘egemenlik, kayıtsız şartsız milletin’ olduğunu dile getiren Milletvekili Fırat, "Bu tarih, vatanımız ve milletimiz için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Milletimizin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, milletimizin özgür iradesinin hayat bulduğu, egemenliğini kazandığı, çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara güvenle baktığı aydınlık bir gündür. Milletimiz aynı ruhla hareket ederek 15 Temmuz'da da milletin azim ve kararlılığı, birlik ve beraberlik içerisinde büyük güçlüklerin üstesinden gelinebileceğini bütün dünyaya göstermiş, milli mücadeleyi yöneten yüce meclisimizin gaziliği bir kez daha tescillenmiştir.

TBMM'nin açılışının 102. yıldönümünde aynı ruhla devam edeceğiz. TBMM'nin açılışının 102. yıldönümünde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşların şükran ve minnet duygularımla anıyorum" diye konuştu.

Bilal KaradağBilal Karadağ