SİYASET
Giriş Tarihi : 09-12-2021 15:05   Güncelleme : 09-12-2021 15:05

Milletvekili Tutdere'den Stat Talebi

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Adıyaman’ın spor konusundaki eksikliklerini dile getirdi

Milletvekili Tutdere'den Stat Talebi

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesi görüşmeleri sırasında söz alarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Adıyaman’ın spor konusundaki eksikliklerini dile getirdi.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Milletvekili Tutdere, spor konusunda Adıyaman’a ayrımcılık yapıldığının altını çizerek Kâhta Spor ve Adıyamanspor’a yeni stat inşa edilmesini talep etti.

Milletvekili Tutdere’den Bakan Kasapoğlu’na: Adıyaman’a Ayrımcılık Yapıyorsunuz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun bütçe görüşmeleri sırasındaki, ‘Ayrımcılık yapmıyoruz, bölgecilik yapmıyoruz, partizanlık yapmıyoruz.’ sözlerini hatırlatan Milletvekili Tutdere, Bakan Kasapoğlu’nun sözlerinin tam tersi uygulamalar yaptığını ifade ederek ‘Adıyaman’a ayrımcılık yapıyorsunuz”  dedi.

Adıyaman’ın spor konusunda birçok eksiği olduğunu ve bu eksiklerin ivedilikle giderilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, “Konuşmanızda ayrımcılık yapmadığınızı söylediniz. Fakat ayrımcılık yaptığınızı ispatlıyorum, siz, ayrımcılık yapıyorsunuz; Adıyaman'a ayrımcılık yapıyorsunuz. Adıyaman Kâhta Spor ve Adıyamanspor statları yetersiz, buna rağmen yeni statları bir türlü yapmadınız” ifadelerini kullandı.

Belde Belediyelerimizin Spor Tesisi Eksikliklerini Giderin

Adıyaman’ın beldelerindeki spor tesisi eksikleri hakkında da konuşan Milletvekili Tutdere, beldelerde yaşanan halı saha eksiklerini dile getirerek eksikliklerin giderilmesini talebinde bulundu. Milletvekili Tutdere, “Yaylakonak, Pınarbaşı, Kesmetepe, Şambayat beldelerimizde halı sahalarımız yok. Beldelerimizdeki halı sahaları ne zaman yapacaksınız? Bu eksiklikleri bir an önce giderin” dedi.

Bakan Kasapoğlu: Eksiklikleri Gidereceğiz

Milletvekili Tutdere’nin talepleri hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Bakan Kasapoğlu, Milletvekili Tutdere’nin taleplerini tek tek not aldığını ifade ederek eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Bakan Kasapoğlu, “Sayın Milletvekilim Adıyaman’la ilgili olarak taleplerde bulundu, hepsini not ettim. Adıyaman’da ve Adıyaman’ın ilçelerinde planlanan ve devam eden çalışmalarımız var. Eksik olanlarını da tamamlayacağız” şeklinde konuştu.