EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-01-2021 11:47   Güncelleme : 13-01-2021 17:00

Minikler Hünerlerini Sergiledi

Adıyaman'da Hürriyet İlkokulu öğrencileri, Belediyenin destekleriyle Keyifli Okul Atölyem projesi kapsamında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Minikler Hünerlerini Sergiledi

Adıyaman Hürriyet İlkokulu öğrencileri ‘Keyifli Okul Atölyem’ projesi kapsamında Adıyaman Belediyesi’nin de destekleriyle pandemi ile mücadelede sürece katkı sağlamak amacıyla işaret diliyle sosyal mesafe kuralları kamu spotu hazırladı. Keyifli Okul Atölyem Projesi Adıyaman Temsilcisi ve Hürriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Doğan Yıldırım öncülüğünü yaptığı, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keyifli Okul Atölyem’in de destek verdiği sosyal sorumluluk projesinde pandemi ile mücadelede sürece katkı sağlamak amacıyla kamera karşısına geçerek işaret diliyle sosyal mesafe kuralları kamu spotunda rol alan öğrenciler, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret etti. Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ile Keyifli Atölyem Adıyaman İl Temsilcisi Doğan Yıldırım ve öğrenci velilerinin de hazır bulunduğu ziyarette öğrencilerle yakından ilgilenip, pandemi sürecine yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür eden Başkan Kılınç, öğrenci ve öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarette bir konuşma yaparak, projede emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “Pandemi sürecinde dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Dijital çağın gerekliliğini yerine getiren ve pandemi sürecine katkıda bulunmak amacıyla işaret diliyle sosyal mesafe kuralları anlatan bir kamu spotu hazırlayan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Keyifli Okul Atölyem Projesi kapsamında ülkemizde 32 ilde ve Azerbaycan’da bin 351 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen bu projeye biz de Adıyaman Belediyesi olarak gerekli destekleri verdik. Bu proje her anlamda çok önemli. Bilindiği gibi ülkemizde 3 milyona yakın işitme engelli vatandaşımız bulunuyor. Çocuklarımızda bundan dolayı hazırladıkları videolarla bu vatandaşlarımızı ne kadar önemsediğimizi gösterdi. Hepsini tekrar tebrik ediyorum. Adıyaman Belediyesi olarak bu projenin görsellerini gerek dijital LED ekranlarımızda, gerek otobüslerimizdeki ekranlarımızda, gerekse billboardlarımızda yayınlayacağız. Ayrıca Sağlık İl Müdürlüğümüze ait tüm ekranlarda da bu videolar yayınlanacak.”

Milli Eğitim Müdürü Alagöz de yaptığı konuşmada tüm öğrencileri kutlayarak, “2020 yılı dünyada pandemi yılı olarak geçti. Bu süreçte bütün kurum ve kuruluşlar üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdi. Bizim okullarımızda şüphesiz bu süreçte çok önemli çalışmalara imza attı. Son olarak da Hürriyet İlkokulu öğrencilerimiz işaret diliyle pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları bir kamu spotu halinde anlatarak anlamlı bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür etkinlikler artarak devam edecektir” diye konuştu.

Keyifli Okul Atölyem Projesi Adıyaman Temsilcisi ve Hürriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Doğan Yıldırım ise proje hakkında şu bilgileri verdi: “Keyifli Okul Atölyem Projesi, Türkiye ve Azerbaycan ortaklı olarak 2 yıldır büyük bir başarıyla yürütülen bir eTwinning projesidir. Proje Türkiye’de 32 ilde, 147 öğretmen ve 4-11 yaş grubundaki 1351 öğrenci tarafından yürütülmektedir. Keyifli Okul Atölyem Projesi yapmış olduğu etkinliklerle sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem vermektedir. Proje içinde öğrencilerimiz farklı şehirlerden arkadaşlarıyla üçerli gruplar oluşturarak İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları Konulu işbirlikçi takım çalışması gerçekleştirdiler. Sonrasında, proje yönetimi tarafından alınan bir kararla, her proje ortağının kendi ilinde kendi öğrencileriyle birlikte, velilerin de izin ve desteğini alarak, İşaret Diliyle Sosyal Mesafe Kuralları konulu kamu spotu hazırlamalarına ve bu çalışmaların başta belediyelerin hareketli ve hareketsiz billboardları olmak üzere kamuya bağlı hastanelerin ve okulların dijital ekranlarında yayınlatılması için girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı. Bu projeyi Adıyaman’da hayata geçirmemizde büyük katkısı olan Adıyaman Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç’a, Belediye Başkan Yardımcımız Ramazan Oruç’a ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz’e, projede görev alan öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerine teşekkür ediyorum.”