YEREL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 23:40

Motosiklet Hırsızları Yakalandı

Yozgat’ta motosiklet çaldığı ileri sürülen iki sabıkalı takip sonucunda Kayseri’de yakalandı.

Motosiklet Hırsızları Yakalandı

Yozgat’ın Yenifakılı ilçesinde iki adet motosikleti çaldıkları ileri sürülen iki kişi yapılan takip sonucunda Kayseri’de yakalandı, diğer bir kişinin ise takibi devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından 14 Mayıs 2022 günü  yapılan ihbarda Yenifakılı İlçesinin Bektaşlı Köyünde bir şahsa ait evden 2 adet motosikletin çalındığı bildirildi. Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince olayın aydınlatılıp, hırsızların yakalanmasına yönelik teknik takip ve soruşturma yapıldı. Olayın şüphelileri olarak tespit edilen ve 9 ayrı sabıka kaydı bulunan K.Ö. ve 19 ayrı sabıka kaydı bulunan Y.K. isimli şahıslar Kayseri’de yakalanıp gözaltına alındı. Olaya adı karışan O.C. isimli şüpheli şahsın ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği, çalınan 2 adet motosikletin Kayseri’den getirilerek, sahibine teslim edildiği bilgisi verildi. 

Yakalanan iki şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca işlemlerin tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ