GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2021 11:39   Güncelleme : 19-10-2021 11:39

“Muhtarlarımız, Bizlerin Gözü ve Kulağıdır”

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan yaklaşık 40 kişilik bir heyet, 19 Ekim “Muhtarlar Günü” dolayısıyla Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

 “Muhtarlarımız, Bizlerin Gözü ve Kulağıdır”

Adıyaman’da 19 Ekim “Muhtarlar Günü”, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Çelenk sunumu sonrası köy ve mahalle muhtarlarından oluşan 40 kişilik heyet, Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

“Muhtarlar Günü” dolayısıyla köy ve mahalle muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, 19 Ekim’in muhtarlar günü olarak belirlenmesinin muhtarlarımıza verilen önemin bir göstergesi olduğunu ifade ederek, “Muhtarlarımız, köy ve mahallelerimizde bizlerin gözü ve kulağıdır” dedi.

 Vali Çuhadar yaptığı açıklamada, muhtarların, vatandaşlarla devlet kurumları arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek; “Muhtarlarımız devletimizin uç beyleri ve devletin yönetim idaresinin başladığı noktadır. Bundan dolayı yerel demokrasinin en önemli temsilcilerinden olan muhtarlarımızı önemsiyoruz. Sizlerin şahsında tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü”nü kutluyorum. Mesai arkadaşı olarak gördüğümüz Muhtarlarımız, köy ve mahallelerimizde bizlerin gözü kulağıdır. Her zaman yapacağımız istişare ve doğru tespitlerle en ücra köşeye varıncaya kadar vatandaşlarımıza hizmet etmek için muhtarlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle son iki yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan pandemi ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızın sağlığının korunması noktasında tüm muhtarlarımız büyük bir özveriyle görev yaptı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan, devlet ve millet arasındaki en güçlü köprüyü teşkil eden tüm muhtarlarımızın 19 Ekim “Muhtarlar Günü”nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.   

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla gerçekleşen ziyarette Vali Çuhadar, köy ve mahalle muhtarlarını tek tek dinleyerek muhtarlar tarafından dile getirilen sorun ve taleplerle ilgili notlar aldı.