GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-03-2022 22:00

“Nevruz, Barış ve Dostluk Bayramıdır”

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “Nevruz, dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramıdır.”

“Nevruz, Barış ve Dostluk Bayramıdır”

Başkan Aydın, ‘21 Mart Nevruz Bayramı’ dolayısaıyla bir mesaj yayımladı.

Aydın mesajında;21 Mart Nevruz Günü; medeniyet coğrafyamızda baharın müjdecisi olarak yüzyıllardır kutlanan ortak bir kültür mirası ve güçlü bir birliktelik vurgusudur.

Nevruz; baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramıdır. Savaşların, felaketlerin yaşandığı dünyada, kültürel bir mirasımız olan Nevruz Bayramı'nın, insanlara sevgi, hoşgörü ve dayanışmanın değerlerini hatırlatması en büyük dileğimizdir.

Ayrışmanın değil bütünleşmenin, kavganın değil barışın bayramı olan Nevruz, hep beraber hayatı paylaşabilme irademiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşerilerim olmak üzere tüm Türkiye’nin Nevruz Bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu güzel günün barış içerisinde hep beraber neşe, huzur ve sevinçle kutlanarak milletimize mutluluklar getirmesini temenni ediyorum” cümlelerine yer verdi.

 

Bilal KaradağBilal Karadağ