SİYASET
Giriş Tarihi : 19-03-2022 22:31

“Nissibi Gibi Nice Eserler Kazandıracağız”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin; “Nissibi Gibi Daha Nice Eserler Kazandıracağız.”

“Nissibi Gibi Nice Eserler Kazandıracağız”

Adıyaman Sincik İlçesinde Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Başkanlığında ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Sincik Kaymakamı Uğur Ünsal, Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut,  Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, AK Parti Sincik İlçe Başkanı Fikret Öksüz, ilçe yöneticileri ve STK temsilcilerinin katılımıyla ‘İlçe Koordinasyon ve Değerlendirme” toplantısı gerçekleştirildi.

Sincik Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleşen ve ilçenin enerjı, ekonomi, sağlık ve sosyal yardım, kültür ve çevre ve şehircilik gibi birçok konuların konuşulduğu toplantıda hizmetlerin koordineli olarak yürütülmesi için alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar “ilçelerimizde düzenlediğimiz koordinasyon toplantıları ile sorunları yerinde tespit ederek, yerinde çözülecek olanları hemen koordine edip çözüm yolunda gayret sarf ediyoruz. Bu toplantılar saysesinde verimli sonuçlar elde etme imkânı buluyoruz. Bugün ise Sincik İlçe Koordinasyon toplantımızı icra ettik. Toplantımızda ilçe yöneticilerimizden, STK’lardan ve vatandaşlarımızdan aldığımız öneri ve tavsiyeleri önceliğine göre değerlendirerek çözümü üzerine istişarelerde bulunduk. Toplantımızın ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın ise konuşmasında Hizmet ve eser siyaseti ile gittiğiniz her yerde, baktığınız her tarafta Ak Parti hükumetinin mührü olduğunu ifade ederek “Sincik İlçe Koordinasyon Toplantısı'nı icra ediyoruz. İlçemizin ihtiyaçları ve gerekenleri yerinde ele alıyor ve çözümü için istişare ediyoruz. Gerşey Adıyaman’ımız için diyerek tevazu, samimiyet ve gayret ile hem Ankara’da hem de Adıyaman çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün bu toplantıda ilçemizin sorunlarını bakitlice belirleyip notlarımızı alıyor ve en ivedi şekilde çözülmesi için gayret sarf ediyoruz. Sincik ilçemiz bizim için çok özel bir konuma sahip. Daha önce gündemimize aldığımız doğalgazın getirilmesi noktasında ciddi bir mesafe aldık. Dağıtım firması AK Mercan gerekli görüşmeleri yaptık. İnşallah en kısa süre içerisinde doğalgazı Sincikli hemşehrilerimizin istifadesine sunacağız” dedi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise iki gün önce il başkanlı toplatısı için Ankara’da olduklarını ve bu toplantıda Adıyaman’ın sorunlarını bire bire Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardığını anımsatarak “ Her zamanki gibi son Ankara ziyaretlerimiz de oldukça verimli geçti. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Adıyaman’ın başlıca sorunlarını Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’a aktarma fırsatı bulduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın Adıyaman özelinde dile getirdiğimiz konulara hassasiyetle yaklaştı. İlgili bakanlıklarımız ve kurumlarımızla anında irtibata geçerek sorunların çözümü noktasında talimatları oldu. Yine TBBM Mili Savuna Komisyonu Başkanımız Sayın Ahmet Aydın öncülüğünde bakanlıklar nezdinde görüşmelerimiz oldu. Ama ben şuna dikkat çekmek istiyorum; 20 yıldır bu davanın yükünü omuzlarında taşıyan milletvekilimiz Ahmet Aydın’ın tecrübe ve birikimlerini Ankara’da özellikle bakanlık ziyaretlerimizde, bakanlarımızın yoğun programları içerisinde Adıyaman heyetine gösterdiği ilgi ve alaka bizleri bir kez daha gururlandırdı. Bu görüşmelerimizle sorunlarımızı en kısa sürede çözüme kavuşturma imkânı elde ediyoruz. Bilndiği gibi dünyanın en büyük projelerinden biri olarak nitelendirilen 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün açılışı gerçekleştirildi. Türkiyenin dört bir yanını gönül köprüleri ile bağladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ulaşım ağı ile ilgili her konuşmasında Nissibi Köprüsü’nden bahsetmesi ise bizim için ayrıca bir gurur kaynağı. Bizlerde geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclis Başkanımız Mehmet Can Erdoğan ile birlikte Nissibi Köprüsü’ne giderek özel bir kanala köprü ile ilgili demeç verdik. Bu arada da çevre köylerde bulunan hemşehrilerimizle de görüştük. Onlarla görüşmelerimizde ise Nissibi Köprüsü’nün ne denli önemli bir eser olduğunu, birçok il arasında ulaşımı kolaylaştırdığını, turizm ve ekonomiye ne denli katkıda bulunduğunu daha net bir şekilde görümüş olduk.İnşallah bu ve buna benzer eserleri Adıyaman’ımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile ilçemizin sorunlarını masaya yatırdığımız  ‘İlçe Koordinasyon ve Değerlendirme” toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrası İl Prokolü ve heyet, ilçe merkezinde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

 

 

 

 

 

 

Bilal KaradağBilal Karadağ