MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-12-2020 14:58   Güncelleme : 12-01-2021 13:26

Nurşani Yaşamını Yitirdi.

Uzun bir süreden beridir gırtlak kanseri tedavisi gören Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani, yaşama veda etti.

Nurşani Yaşamını Yitirdi.

Son zamanların popüler sanatçısı Engin Nurşani, bir süredir gırtlak kanseri dolayısıyla hastanede tedavi görüyordu.

Sanatçı Engin Nurşani'nin ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada; “Yaklaşık 1,5 yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani'nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00'de hayatını kaybetti” ifade edildi.

Engin Nurşani Kimdir?

Engin Nurşani, 9 Ocak 1984 tarihinde dünyaya geldi. 2003'de “Adına Bir Çizik Çektim” albümü ile müzik kariyerine başlayıp, 2019'da gırtlak kanseri hastalığına yakalanıp müzik kariyerine geçici ara verinceye kadar toplam sekiz albüm çıkarmıştır.

Küçük yaşlarından beri babasından müzik eğitimi almış, yanında konserlerine katılmıştır. Müziği çok seven Nurşani, babası gibi halk ozanı olmak istemiş, ancak babası oğlunun daha iyi bir meslek seçmesini istemiş, bu kararına karşı çıkmıştır.

2003'ün başlarında Engin, babasından habersiz, ilk albümü olacak olan “Adına Bir Çizik Çektim” albümünü çıkartacağı İstanbul'a geldi ve profesyonel müzik kariyerine başladı.

Temmuz 2019'da ise, babası Ozan Ali Nurşani'nin sosyal medyadan oğlunun hastalandığı olduğunu duyurması ve yardım istemesi ile kamuoyu Engin Nurşani'nin gırtlak kanseri olduğunu öğrenmişti.