GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 16:53   Güncelleme : 06-09-2021 16:53

Nurullah Genç Adıyaman’a Geliyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ”NESL-İ ŞAHANE” projesi kapsamında Prof. Dr. Nurullah Genç Adıyaman’a geliyor.

Nurullah Genç Adıyaman’a Geliyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Adıyaman Belediyesi ve Hayathanem desteklenen projesi olan ”Nesl-İ Şahane” projesi için Prof. Dr. Nurullah Genç Adıyaman’a geliyor.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şubesi tarafından yürütülen ”NESL-İ ŞAHANE” program 10 Eylül Cuma günü Saat 20.00’da Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç konferans salonunda düzenlenecek sohbete tüm Adıyamanlılar davetlidir.

Nesl-i Şahane Projenin amaçlı Milli manevi değerlere bağlı, akıl ve beden sağlığı yerinde gençlerin yetişmesine katkı sunmak adına gönüllülük müessesi olan Yeşilay'ımızı daha etkin hale getirmek ve bu uğurda yerelde kötülüğü meydana gelmeden engelleyerek toplumsal hayatımızın, toplumun en küçük ama en temel yapı taşı olan aile yapımızın daha sağlam ve sağlıklı bir şekilde temel değer ve duygularımızla kaliteli hale dönüşmesine, nesiller eliyle yarınlara taşınmasına vesile olmak, değişen dünyada klasikleşmiş bağımlılık türleri yanında giderek daha zararlı olma eğilimi gösteren yeni ve güncel bağımlılık alanlarının tehdidi altında olan çocuklarımızın, gençlerimizin ve ebeveynlerimizin bu vicdan hareketine geniş ölçüde katılımını sağlayarak kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesine vesile olmak, ulaştığımız ulaşacağımız gençler ve ailelerini bağımlılık ve bağımlılığa yol açan nedenler konusunda bilinçlendirmek, Onlar için oluşturacağımız ortam ve aktivitelere katılmalarını sağlayarak kişisel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri, kaliteli arkadaşlıklar edinebilecekleri, böylece sosyal hayatta ben de varım diyebilecekleri güven dolu ortamlar oluşturmak amaçlanmıştır.