YEREL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 11:27   Güncelleme : 11-11-2021 11:27

Öğrencilere “Çevreci Çocuk” Eğitim Seti

Abuzer-Hatice Yıldırım İlkokulu öğrencilerine, Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan “Çevreci Çocuk” eğitim setleri dağıtıldı.

Öğrencilere “Çevreci Çocuk” Eğitim Seti

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Abuzer-Hatice Yıldırım İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilere, Adıyaman Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Çevreci Çocuk’ eğitim setlerini dağıttı.

Eğitime ve çevreye büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, güzel bir gelecek hedefiyle öğrenciler için hazırlattığı ‘Çevreci Çocuk’ eğitim setini öğrencilere dağıttı.

Abuzer-Hatice Yıldırım İlkokulunu ziyaret ederek bir araya geldiği öğrencilere dağıttığı eğitim setleriyle ilgili kısa bir bilgi veren Başkan Kılınç, ‘su tasarrufu’ ve ‘çevre bilinci’ konularında farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerine devam ettiklerini dile getirerek, “Çevre konusunda daha duyarlı bir gelecek amacıyla belediyemiz tarafından hazırlanan ‘Çevreci Çocuk’ eğitim setlerini öğrencilerimize dağıtmaya başladık. İnşallah bu setler sayesinde çocuklarımız çevreyi daha yakından tanıyıp, çevrenin korunması adına daha hassas davranırlar” şeklinde konuştu.

Öğretmenler ve öğrenciler ise böyle önemli bir konuda kendilerine çeşitli doküman sunan Başkan Kılınç’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.