SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 08-06-2022 11:23

Öğrencilere Silahlı Saldırı: 6 Ölü!

Meksika'da silahlı kişilerin öğrencilere ateş açması sonucunda 5'i öğrenci, 6 kişi öldü.

Öğrencilere Silahlı Saldırı: 6 Ölü!

Ülke basınında yer alan haberlere göre, olay Guanajuato eyaletinde meydana geldi. Guanajuato eyaletinin belediye başkanı Cesar Prieto, yerel saatle Salı sabahı yaptığı açıklamada, "Maalesef birkaç saat önce Barron topluluğunda silahlı saldırıda altı kişinin hayatını kaybettiğini söyleyebiliriz" dedi.

Polise göre, Pazartesi gecesi, öğrenci grubuna ateş açan saldırganlar, yaşları 16 ila 18 arasında değişen üç erkek ve iki kız öğrenci ile aynı bölgede bulunan 65 yaşındaki bir kadını öldürdü.

Guanajuato'daki başka bir şehir olan Celaya'da, iki hafta önce meydana gelen bir başka saldırıda, iki bar ve bir otele yapılan "çete intikam saldırısı"nda sekiz kadın ve üç erkeğin öldürülmüştü. 

Meksika'nın sanayi merkezinde bulunan ve bir rafineri ile büyük bir boru hattına ev sahipliği yapan Guanajuato, Santa Rosa de Lima ve Jalisco Yeni Nesil kartelleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Meksika'nın en şiddetli eyaletlerinden biri haline geldi.

Çeteler, uyuşturucu ve çalıntı yakıt kaçakçılığı yollarının kontrolü için savaşıyor.

Resmi rakamlara göre, hükümetin tartışmalı bir askeri uyuşturucu karşıtı operasyon başlattığı Aralık 2006'dan bu yana, Meksika 340 binden fazla cinayet kaydetti. Yetkililer cinayetlerin çoğunu organize suça bağlıyor.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ