SPOR
Giriş Tarihi : 21-05-2021 09:05   Güncelleme : 21-05-2021 09:11

"Önemli Olan Masaya Vurmak Değil"

BJK Yönetim Kurulu üyesi Kemal Erdoğan, şampiyonluk sonrası Ajans Bizim'e konuştu: "Önemli olan masaya vurmak değil, sonuç almak"

Beşiktaş'ın Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve kamu kurumları ile ilişkilerinden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Kemal Erdoğan, sezon içinde yaşanan gerginlikler ve kulübün aldığı pozisyonu anlattı. 

Kulübün "diplomatı" olarak anılan siyah beyazlı yönetici, "Biz rahmetli başkanımız Süleyman Seba ekolünden geliyoruz. Kültürümüzde kavga yok. Başkanımız Ahmet Nur Çebi'nin talimatları doğrultusunda Beşiktaş'ın başarısı için çalıştık. Zaman zaman kurumlarla gergin anlarımız oldu. Ama masaya vurmak ya da masayı devirmek yerine çözüm arama derdinde olduk. Önemli olan masaya vurmak değil, sonuç almak. Bu konuda çok eleştirildik ama sonunda haklılığımız ortaya çıktı" diye konuştu.

Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin kulübün geleceğini kurtarmak için gecesini gündüzüne kattığını ifade eden iş insanı Kemal Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yaşanan sorunları biliyorduk. Yönetimde bunlar konuşuldu, çözüm yolları aradık. Örneğin başkanımızın talimatıyla Türk futbol tarihinde haklılığımızı kanıtlamak için Tahkim Kuruluna 'adli bilirkişi' raporu sunduk. Biliyorsunuz ben Çaykur Rizespor maçı öncesi yaptığım açıklamalar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından Profesyonel Disiplin Kuruluna sevk edildim ve ceza aldım. Tahkim Kurulunda cezaya itiraz ederken bunun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin son içtihatlarının dikkate alınması gerektiğini söyledik. Tahkim Kurulu bu gerekçeyle oybirliği ile cezamı kaldırdı. Bu bir ilktir." 

Kaynak: Ajans Bizim