ZİYARET
Giriş Tarihi : 22-12-2021 15:29   Güncelleme : 22-12-2021 15:29

“Onları Hayata Bağlayacak Her Projeye Hazırız

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman'daki down sendromlu çocukların aileleriyle bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.

“Onları Hayata Bağlayacak Her Projeye Hazırız

Ziyarette konuşan Başkan Kılınç, çocukların hayatlarını kolaylaştıracak ve onları hayata bağlayacak her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman'daki down sendromlu çocukların ailelerini kabul etti. Ailelerin istek ve taleplerini dinleyen Başkan Kılınç, down sendromlu çocukların iyi bir eğitimle topluma kazandırılabileceğini ifade etti.

Adıyaman Belediyesi olarak down sendromlu çocuklar da dahil olmak üzere özel eğitime ihtiyaç duyan tüm çocuklara sahip çıktıklarını ifade eden Başkan Kılınç, "Hepimiz bir engelli adayıyız. Kaldı ki mutlaka hepimizin ailesinde, çevresinde, konu komşusunda mutlaka bir tane down sendromlu çocuğumuz, engelli dostlarımız ya da arkadaşlarımız vardır. Bu bilinçle biz de yaptığımız bütün icraatlarımızda bu kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmaya özen gösteriyoruz. Bunların yanında, bugün bir araya gelerek istek ve taleplerini dinlediğim down sendromlu çocuklarımızın kıymetli ailelerine de belirttiğim gibi; çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştıracak ve onları hayata bağlayacak her türlü projeye destek vermeye hazırız. İnanıyoruz ki down sendromlu çocuklarımız da iyi bir eğitimle topluma ve hayata kazandırılır" şeklinde konuştu.

Down sendromlu çocukların aileleri de Başkan Kılınç'a sıcak ilgisinden dolayı teşekkür etti.