SİYASET
Giriş Tarihi : 30-07-2021 21:44   Güncelleme : 30-07-2021 21:44

“Orman Yangınları PKK Sabotajı ve Terörüdür”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Orman yangınları PKK sabotajı ve terörü olduğunu iddia etti.

“Orman Yangınları PKK Sabotajı ve Terörüdür”

YDP Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada 'Orman yangınları PKK sabotajı ve terörüdür, yanan ormanların yerine kenevir ekilmeli ve zeytin ağaçları dikilmeli' dedi.

Genç Lider Gündüz’ün sözleri kısaca şunlardır: "Eylem yapma gücünü kaybetmiş PKK, orman yangınları ile varlığını göstermeye çalışmaktadır. Ateşin Çocukları inisiyatifi ve Murat Karayılan bir çakmak ve bir kibrit ile orman yangınları ve şehir içinde ev araç sabotajı ve kundaklama yapılması talimatlarını uzun süredir organize şekilde vermekteler. Bu orman yangınları mevsimsel şartlardan doğal yangınlar değil. Hepsi organize siyasi sabotaj ve terörlerdir.

Orman yangınlarını organize şekilde yapanlara terör eylemi muamelesi ile ağır ceza verilmelidir.

RTÜK orman yangınları haberlerinde video görüntü ve fotoğraflara kısıtlama getirdi. Bu yanlıştır, halkımız bu yangınların büyüklüğünü görmeli, zararı bilmeli ve yapanlara o ölçüde tepki vermeli. Bu büyük faciayı halktan gizlemek doğru değildir.

Orman yangınları krizini fırsata çevirmeliyiz. Yanan ormanların yerine zeytin ağaçları dikilmeli ve özellikle ağırlıklı olarak kenevir ekilmelidir. Bu şekilde bu zarar kısa sürede telafi edilir ve kriz büyük bir fırsata çevirilmiş olur. Halk olarak fidan bağışları yapıp devletimize destek olmalı ve özellikle zeytin ağacı ve kenevir ekilmesi için iktidara baskı yapmalıyız."