SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 07-05-2022 23:35

Otelde Patlama: 22 Kişi Öldü!

Hotel Saratoga'daki gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 22 kişi öldü, en az 50 kişi yaralandı.

Otelde Patlama: 22 Kişi Öldü!

Küba'nın başkenti Havana'da bir otelde gaz sızıntısının neden olduğu belirtilen patlamada 22 kişi öldü.

Küba devlet medyası ve görgü tanıklarının ifadelerine göre, Cuma günü Havana şehir merkezinde tanınmış bir otelde meydana gelen patlamada, binanın yan tarafında birkaç kat yükseklikte bir yarık açıldı. Patlamada, en az 22 kişi öldüğü ve en az 50 kişinin de yaralandığı belirtildi. 

Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Küba televizyonunda, patlama yerinden yaptığı açıklamada, Hotel Saratoga'daki patlamanın bir bombadan kaynaklanmadığını ve en olası nedenin bir gaz sızıntısı gibi göründüğünü söyledi.

Devlet televizyonu patlamanın "terörist bir saldırı olmadığını" belirterek, otelin kapalı olduğunu ve patlama anında içeride sadece işçilerin bulunduğunu belirtti.

Komünist Parti'nin resmi yayın organı Granma gazetesinde yer alan fotoğraflar, otelin duvarlarının yıkıldığını gösteriyor.

Bir görgü tanığı binadan duman ve alevler çıktığını gördüğünü söyledi. Çok sayıda polis ve kurtarma ekipleri bölgeye yönlendirildi. Tarihi Capitolio binası da dahil olmak üzere yakınlardaki önemli noktaları ve binalar güvenlik kordonu altına alındı. 

Neo-klasik tarzdaki otel, Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra bir İngiliz şirketi tarafından yeniden düzenlendi. Otel devlet adamları ve ünlülerin konakladığı yer olarak tanınıyor.  

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ