SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:03

Otobüs Uçuruma Yuvarlandı: En Az 11 Ölü!

Peru'nun Ancash bölgesindeki Sihuas eyaleti yakınlarında bir otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucu en az 11 kişi öldü, 34 kişi de yaralandı.

Otobüs Uçuruma Yuvarlandı: En Az 11 Ölü!

Peru Ulusal Acil Durum Operasyon Merkezi'nin kaza ön raporunda, kazanın, yerel saatle 16.00 sıralarında, otobüs ülkenin kuzeyindeki La Libertad bölgesindeki Tayabamba şehrinden başkent Lima'ya doğru yola çıktıktan sonra meydana geldiği belirtildi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Peru'da şehirler arası yolcu taşıyan "Ava Tours" şirketine ait otobüs yaklaşık 100 metre yükseklikteki bir uçurumdan yuvarlandı. Haberlere göre, olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri, "İçinde 45 yolcu bulunan ve asılı kalan aracı durdurmak için hemen halatlar ve ahşap destekler kullandılar."

Sihuas Belediye Yönetimi Cumartesi gece geç saatlerde Facebook üzerinden ölenlerden sadece ikisinin kimliğinin belirlendiğini ve otobüsü bulunduğu yerden kaldırmak için ağır ekipmanların seferber edildiğini duyurdu.

Peru'da bu tür kazalar, kötü yol koşulları ve dikkatsiz sürüş nedeniyle özellikle ülkenin iç kesimlerinde sıklıkla görülüyor. (Xinhua)

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ