YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 16:04   Güncelleme : 20-04-2021 16:04

Özçelik Yine Yüreklere Dokundu

Zeynep Gamze Özçelik, yine yüreklere dokundu. Özçelik, önceki gün Afrika ülkesi Mali’de Müslümanlara erzak götürdü.

Özçelik Yine Yüreklere Dokundu

Zeynep Gamze Özçelik, yine yüreklere dokundu. Ramazan ayının başlamasıyla 17 ülkeye iftariyelik taşıyan Özçelik, önceki gün Afrika ülkesi Mali’de Müslümanlara erzak götürdü.

Hz. Hatice Külliyesi ile Tanzanyalı yetimlerin yüzünü güldürecek olan Özçelik, Umuda Koşanlar Derneği ile de Ramazan ayı boyunca yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaya devam ediyor.

Umuda Koşanlar Derneği ile dünya üzerindeki yetimlerin yüzünü güldürmeye devam eden Gamze Özçelik, Ramazan ayında da bu çalışmalarına devam edecek. Özçelik yaptığı açıklamada, ‘Bu ayın büyük bir kısmını yollarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için geçireceğiz’ ifadelerine yer verdi. Gamze Özçelik, kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile yardım dağıtmaya devam ediyor. Ramazan ayının başlamasıyla 17 ülkeye iftariyelik taşıyan Özçelik, önceki gün Afrika ülkesi Mali’de Müslümanlara erzak götürdü.

Yüreklere Dokunuyor!

Gamze Özçelik ayrıca hayalini kurduğu külliyenin sonlarına geldiklerini de duyurdu. Tanzanya’da yükselen Hz. Hatice Külliyesi’yle yetimlere ev, eğitim ve ilmi bir arada getirdi. Geleceğimizin temsili olan çocuklar için yapılan bu proje ile Özçelik, bir kez daha yüreklere dokunmuş oldu.

Afrika’nın Su Yolculuğu!

Zeynep Gamze Özçelik, 200 katarakt hastası için Afrika Gana’ya gitti. Önce buradaki tarihi mekânları gezen Özçelik, daha sonra yardım kolilerini sahiplerine ulaştırdı. Kampanyanın detaylarına yer verdiği ve Umuda Koşanlar Derneği hesabından paylaştığı açıklamada yer alan ifadeler şu şekilde:

“Gana, katarakt hastalığının en sık görüldüğü ülkelerden, fakat tedavi ücretleri yüksek olduğu için hastalar tedavi olmak için yıllarca bekliyor ya da hiç olamıyor.
Umuda Koşanlar Derneği olarak bağışlarınızla Gana’nın Tamale şehrinde 200 hastanın katarakt ameliyatına başladık. 13 yaşından beri gözleri kapalı olan Ebu Bekir’in, torunuyla birlikte gelen Habibe teyzenin ve 100’den fazla hastanın gözleri desteklerinizle şimdiden açıldı.

Siz de karanlıkta kalmış bir gözün yeniden dünyaya açılmasına vesile olabilirsiniz. Bir katarakt ameliyatı bedeli: 700 TL. Online bağış ile veya hesap numaralarımızdan açıklama kısmına “katarakt” yazarak bir katarakt ameliyatını üstlenebilir ya da havuz hesabımıza istediğiniz miktarda bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.”

Peki, Zeynep Gamze Özçelik Kimdir?

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Maltepe Anadolu Lisesi’nde başladıktan sonra Bilgi Üniversitesi’ne gitti. 1999 yılında Elite Model Look Ipek güzeli, 2000’de Miss Turkey 2. güzeli seçildi ancak bir hayır defilesi dışında podyuma çıkmadı. Oyunculuğa ağırlık verdi. “Arka Sokaklar” dizisindeki Zeynep karakteriyle büyük çıkış yakalayan oyuncu 2008 yılında Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. Bu evlilikten bir oğlu oldu. Çiftin evliliği 2011 yılında sonlandı. Bir süre gözlerden uzak yaşayan Özçelik tamamen hayatını değiştirdi. Umuda Koşanlar derneğini kurarak hayır işlerine kendini adayan Özçelik hem ülke içi hem de ülke dışı hayırlara başladı. Geçtiğimiz sene tesettüre girdi.