GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 11:28   Güncelleme : 30-03-2021 11:28

Park AVM’de Koronavirüs Seferberliği

Adıyaman Park AVM’de koronavirüse karşı alınan önlemlerle vatandaşlar gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabiliyor.

Park AVM’de Koronavirüs Seferberliği

AVM girişinde yapılan HES kodu taramasıyla vatandaşların ateşi ölçüldükten sonra dezenfektanın kullanılmasıyla AVM’ye girilebiliyor.

“Bütün Denetmelerde Uygunluk Belgemizi Aldık”

Pandemi süreciyle birlikte AVM’de yaptıkları temizlik ve koronavirüse karşı alınan önlemlere değinen Adıyaman Park AVM Genel Müdürü Mehmet Kaplan; “Alışveriş merkezimiz pandemi süreci başladığından bu yana günlük olarak dezenfekte ediliyor. Tuvaletlerin, lavaboların temizliği düzenli olarak yapıldığı gibi dezenfektanlarla yürüyen merdivenlerin, el bantların temizlikleri sürekli olarak yapılıyor. Her hafta Sağlık İl Müdürlüğü tarafından AVM’de denetimler yapılmakta. Şuana kadar AVM’mizde 28 denetleme yapıldı. Bütün denetmelerde uygunluk belgemizi aldık. Kapı girişlerinde HES kodu sorgulaması, ateş ölçümü yaparak dezenfektan ve maske hizmetini halkımıza sunuyoruz. Alışveriş merkezimizi Adıyaman Valiliği’ndeki yetkililer ziyaret ettiklerinde AVM’mizdeki temizlik ve hijyen ortamını çok beğenmişlerdi. Alışveriş merkezimiz çok temiz bir ortama sahip olduğu gibi her mağaza girişlerinde dezenfektanlar var. Bu dezenfektanlar 8 metrekareye 1 tane düşecek şekilde ayarlanmıştır. Bizler sosyal mesafe kurallarına ve dezenfektan konuları üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu kararlara uymak durumundayız. Son alınan kararlar doğrultunda ilk defa Cumartesi günü AVM’miz açık olacaktır. Bugünkü ziyaretçi sayısı rakamlarıyla geçen yılki rakamları karşılaştırdığımızda ziyaretçi sayımızda yüzde 35 ila 40 oranında bir azalma var. Cirosal anlamda da yüzde 25’lik bir azalma oldu. Bu şekilde bile yolumuza devam ediyoruz. Pandemi sürecinde aşı çalışmaları bittikten sonra çok daha iyi bir düzeye gelinecektir” dedi.

“E-Ticaret Kapsamında Kampanyalarımız Olacak”

Bu pandemi sürecine rağmen bin metrekarelik bir işyerini kiraya verdiklerini belirten Mehmet Kaplan; “Özel bir marka AVM’mizde hizmet verecektir. Nisan ayının ortası gibi bu mağazada AVM’de açılacaktır. Bu mağaza konfeksiyon mağazası olduğu gibi yüzde 70 oranında bayan, yüzde 30 oranında ise erkek giyim olarak faaliyet gösterecektir. İlerleyen süreçte AVM’mizde birkaç kiralama işlemleri daha olacak. Biz inancımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Devlet yetkililerimizin dediği gibi Mayıs ayının sonunda insanlarımızın aşılanmasından sonra virüse karşı bağışıklık kazanıldığı zaman eskisi gibi pandemisiz günlere kavuşmayı arzu ediyoruz. Ayrıca Türkiye’de hiçbir yerde olmayan bir çalışma için uygulama başlattık. E-ticaret üzerinden bir satış yazılımı geliştirdik. Bu çalışmamız şuanda taslak halinde ama hedefimiz bu çalışmamızı gerçekleştirmektir. AVM’miz bünyesinde yapılacak olan e ticaret işlemi aynen birçok sosyal ağda satışı yapılan firmaların satış işlemleri gibi olacak. Vatandaşlarımız alışveriş merkezimizin sitesini ziyaret ettiğinde avantajlı bir şekilde alışverişlerini indirimli bir şekilde yapabilecekler. E-ticaret kapsamında kampanyalarımız olacak. Vatandaşın kapısına kadar teslimatlar gerçekleşecek. Bu çalışma mevcut kiracılarımızın satışlarını desteklemek amacıyla kar amacı gütmeksizin yaptığımız bir çalışmadır. Bu çalışmamızı hayata geçirirsek bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Bu çalışmamız çok iyi ve etkili olacaktır. Esnaflarımızın normal cirosuna yüzde 15 ila 20 oranında katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Haber: Habibe Uçar