YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 13:01   Güncelleme : 18-01-2021 12:07

Personele Müjde; En Düşük Maaş 3 Bin 500 TL

Adıyaman Belediyesi, taşerondan kadroya geçen ve alt işveren bünyesindeki işçilerin maaşında oran belirlendi.

Personele Müjde; En Düşük Maaş 3 Bin 500 TL

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç tarafından yapılan açıklamada, 2021 yılı itibariyle Adıyaman Belediyesi’nde çalışan bir işçinin en düşük maaşının 3 bin 500 TL olacağı belirtildi.

Adıyaman Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası tarafından belediyede çalışan toplam Bin 200 işçi için yapılan zam görüşmeleri sonuçlandı.

2021 yılında uygulanacak olan zam oranını düzenlediği basın toplantısında açıklayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, işçilere birçok yeni hakların sağlandığını müjdeledi.

Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri ile yetkili sendika temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Kılınç, artık Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan bir işçinin ne düşük maaşının 3 bin 500 TL olacağını dile getirerek şunları söyledi: “Belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan personellerimiz arasındaki ücret farklılığını azaltmak adına işyeri iş sözleşmesinde revizyon yapıyoruz. Ayrıca, belediyemiz bünyesinde farklı dosyalarda işe alımı gerçekleşen personellerimizin sendikanın toplu iş sözleşmesine tabi olabilmelerinin önünü açıyoruz. Bunların yanında, belediyemiz bünyesinde alt işveren ihalesinden istihdam edilen kardeşlerimizin toplu iş sözleşmesi yapabilmesi için alt işveren şirketinin yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Personellerimiz için ayrıca yapacağımız toplu iş sözleşmesi ile eğitim skalası ve derece kademe skalası gibi kazanımlar elde etmelerini sağlıyoruz. Son olarak, yine belediyemiz bünyesinde görev yapmakta olan ve kadro pozisyonu ne olursa olsun tüm işçi kardeşlerimizin faydalanabileceği yardım fonunu oluşturma çalışmalarımız bulunuyor. Ve yapacağımız bu iyileştirmelerle belediyede çalışan işçilerimizin en düşük maaşı 3 bin 500 TL civarında olacak. İnşallah yapılacak olan toplu iş sözleşmesiyle beraber işçilerimiz daha rahat bir nefes alacak.”

Başkan Kılınç’ın açıkladığı yeni müjdeler, işçiler arsında büyük mutluluğa sebep oldu.