GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-11-2021 23:24   Güncelleme : 11-11-2021 23:24

Polat; “Her Fidan Geleceğe Nefes Olacak”

11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Bayramı" kapsamında, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Adapazarı İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikim programı düzenlendi.

Polat; “Her Fidan Geleceğe Nefes Olacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı, 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Bayramı" Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı, Adapazarı İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen fidan dikim sahasında coşkuyla kutlandı.

Konuşmalarına tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek başlayan Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, "Cumhurbaşkanımız Geleceğe Nefes olmak, dünyaya yeni bir medeniyet ufku açmak ve küresel ısınma sorununa dikkat çekmek adına 11 Kasım'ı Milli Ağaçlandırma Günü ilan ettiğinden beri ülkemizde ve gönül coğrafyamızda bu gün bizim için bir bayram niteliğindedir. Ormanlar dünyanın ve ülkemizin en önemli servetlerindendir. Bu servetin kıymetini bilerek hareket etmeli, elimizden geldiği kadar fidan dikmeliyiz. Yılsonuna kadar 2 buçuk milyon fidanı toprakla buluşturarak şehrimize ve ülkemizi daha yeşil hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Ülkemizin önemli vizyon projelerinden birisi olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun kenarında geleceğimizi inşa etmek adına fidan dikeceğiz. Bugün diktiğimiz her fidan geleceğe nefes, dünyaya nefes olacaktır. Sizlerin ve tüm vatandaşlarımızın 11 Kasım 2021 Milli Ağaçlandırma Bayramını kutluyorum" dedi.