YEREL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 16:12

Polis Adaylarına Evlilik Öncesi Anlatıldı

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, evlilik öncesinde yaşanılan sorunların çözümlenmesine yönelik verilen eğitim çalışmaları devam ediyor.

Polis Adaylarına Evlilik Öncesi Anlatıldı

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik ‘Aile Eğitim Programı’ ve ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ etkinliği düzenlendi.

Yozgat Sosyal Hizmetler Müdürlüğü meslek elemanları Sosyolog Merve Er ile Psikolojik Danışman Kübra Şenöz tarafından düzenlenen eğitimlerde katılımcılara, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturmaları, etkili iletişim kurma yolları ve karşılaşabilecekleri sorunlarla nasıl baş edecekleri konusunda bilgilendirmede bulunuldu. ‘Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim?, Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri, Evlilik ve Sağlık  ve Aile Hukuku’  konularında da polis adayları aydınlatılıp, soruları yanıtlandı.

Eğitimciler tarafından evlilik uyumunda eşlerin evlilik öncesi hazırlığının ve evlilik problemlerinin henüz ortaya çıkmadan eğitim almalarının öneminin bütün dünyada bilimsel çalışmalarla ortaya konduğu belirtildi. 

Evlilik öncesi eğitimlerin ailelerin sorun çözme kapasitesini artıracağı, aile olmanın, yuva kurmanın sorumluluklarını ortaya koyması açısından öneminin altı çizildi. Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından evli bireylere eğitim, danışmanlık hizmetlerinin devam ettiği, problem yaşayanlarla danışmanların birebir görüşme sağlayacakları da aktarıldı.

Kaynak: Ajajns Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ