EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-03-2022 14:58

Rehberlik Öğretmenlerin Önemi Vurgulandı

2021 - 2022 eğitim öğretim yılı Adıyaman İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Koordinasyon Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı başkanlığında toplandı.

Rehberlik Öğretmenlerin Önemi Vurgulandı

Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube müdürü Hamza Çelenk koordinesinde yapılan toplantı, Adıyaman Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya il genelinde görev yapan tüm PDR öğretmenleri katıldı.

Toplantı Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı'nın açılış konuşmasından sonra süreç içerisinde gerçekleşecek olan bir takım projelerin sunumunun yapılmasıyla devam etti.

Rehberlik öğretmenlerinin önemini vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Adıyaman’da tüm öğrenci ve öğretmene daha fazla nasıl faydalı olunabileceği üzerine projeler ürettiklerini ve uygulamaya koyulan projelerle tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde Adıyaman’ın akademik başarısını daha da arttırabileceklerinden bahsetti. Ayrıca veli akademisi projesiyle Adıyaman’ın akademik başarısını arttırma sürecinde veli ayağının daha aktif hale getireceğini dile getirdi. Okul aile işbirliğinin sağlanması konusunda rehberlik servislerinin önemli bir yerinin olduğunu vurguladı.

Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube müdürü Hamza Çelenk; projelerin kapsamını biraz daha açarak süreç içerisinde PDR servislerinin görevlerini anlattı. Projenin akademik yönümüzü destekleyeceğini, gün geçtikçe artan başarımızı kuvvetlendireceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların sonunda proje sorumluları, sunum eşliğinde projeleri detaylandırdı.

Toplantı, iyi dilek ve temennileri ile sonlandırıldı.

Bilal KaradağBilal Karadağ