KUTLAMA
Giriş Tarihi : 01-05-2021 20:09   Güncelleme : 05-05-2021 17:59

Rektör Turgut'tan 1 Mayıs Mesajı

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Turgut'tan 1 Mayıs Mesajı

ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' nedeniyle yayımladığı mesajda; "Ülkemizin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında, emekleri ve alın terleriyle önemli pay sahibi olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü tebrik ediyorum.

Tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan, işçi ve emekçi kardeşlerimizin demokratik ve barışçı yollarla hak arayışlarının simgesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Unutulmamalıdır ki en kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs da işte bu helal kazanç üzerine kurulmuş en anlamlı gündür. Bu vesile ile, tüm işçi ve emekçi kardeşlerimize sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle saygı ve selamlarımı sunuyorum" dedi.