GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 17:03   Güncelleme : 19-03-2021 16:13

Rektör Turgut’tan “18 Mart” Mesajı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Turgut’tan “18 Mart” Mesajı

Rektör Turgut; “Türk Milleti, birlik ve beraberliğe, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancıyla tüm olumsuzluklar ve imkânsızlıklar içinde Çanakkale’de büyük bir direniş göstermiş, donanım ve imkân bakımından kendisinden kat kat üstün olan ülkelere karşı olağanüstü bir zafer kazanmıştır. Gösterdiği kahramanlıkla, “Çanakkale Geçilmez!” olgusunu tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu yıl, şanlı ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu kutsal topraklarda, dillere destan Çanakkale Zaferi’nin 106. yılını kutluyoruz.

Bu zafer ile sadece bir milletin anlık kaderi değil, aynı zamanda koca bir milletin gelecek nesillerinin de kaderi belirlenmiştir. Bu vatanın dört bir köşesinden gelip, Çanakkale destanını yazanların bir tek ortak noktası vardır, o da bu toprakların kalıcı sahibi olmak, ata yadigarı bu mübarek toprakları düşman askerine çiğnetmemek, kalplere seslenen, gökleri inleten ezan seslerini susturmamak ve bu kutsal toprakları ilelebet vatan olarak sahiplenmektir.

Çanakkale destanı, milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır ve eşine az rastlanır tarihe altın harflerle yazılan bir zaferdir. Türk Milleti ve onun bağrından çıkan kahraman askerlerimiz, dün nasıl ki Çanakkale’de ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bugün de aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Çanakkale Zaferimizin 106. yıl dönümünde, bu vatanı tertemiz kanlarıyla bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran, minnet ve saygıyla yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.