GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2021 13:18   Güncelleme : 16-03-2021 16:12

Rektör Turgut'tan Tıp Bayramı Mesajı

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, "14 Mart Tıp Bayramı" günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Turgut'tan Tıp Bayramı Mesajı

ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, "14 Mart Tıp Bayramı" günü  vesilesiyle yayımladığı mesajda şunları söyledi:

"Turgut, İnsan sağlığını korumak için mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, hayatla ölüm arasında bir şifa köprüsüdür. 

Sağlık sistemimizin tüm dünyanın gıpta edeceği bugünkü duruma gelmesinde hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları hiç şüphesiz büyük önem arz etmektedir.

Tüm insanlar için, güvenli bir liman olarak hizmet veren tabiplerimizin, M. Kemal Atatürk'ün "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz." sözleriyle ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdikleri gözler önüne serilmektedir.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi ile mücadelede de hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, yüreklerindeki insan sevgisi ile böylesine meşakkatli bir mesleği başarıyla ifa etmektedirler. Zaman mefhumu tanımaksızın, fedakârca bir yılı aşkın bir süredir bıkmadan, usanmadan çalışan hekim ve sağlık çalışanlarının hakkını ödeyemeyiz. Tüm sağlık teşkilatımıza, bu salgın hastalıkla mücadele etmekte göstermiş oldukları üstün gayret ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile, bu salgın sürecinde hastalara şifa olmak için fedakarca çalışırken vefat eden sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, ebedi aleme göç eden tüm sağlık çalışanlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, hepsine huzur, mutluluk ve başarı temenni ediyorum.”