SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2021 15:00   Güncelleme : 06-05-2021 16:33

"Sağlık Çalışanları Çok Mağdur"

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, sağlık çalışanlarının mağdur olduğunu dile getirdi.

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ "Sağlık çalışanları çok mağdur! 25 bin yeni sağlık çalışanı alınmalı! Sağlık personeli köle değil" 

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ Ankara'da yaptığı video açıklamada Sağlık personellerin sorunlarını dile getirdi. Sağlık çalışanları çok mağdur çok yorgun ve çok mutsuz dedi.

Genç Lider Emanullah GÜNDÜZ ün sözleri kayıtlara özet olarak şu şekilde geçti: "Sağlık çalışanlarını iki ana kısma ayırdık. Doktorlar ve diğer sağlık çalışanları olarak kısımlandırdık çünkü doktorların da çok sorunları var. Özel çalışan ve kamu kurumunda çalışan doktorlar birbirinden farklı ve her birinin ayrı sorun ve talepleri var bu konuyu daha sonra gündeme getireceğiz inşallah. 

Diğer sağlık personelleri ve hasta ile en çok teması olan Hemşir, Hemşire, Ebe, Paramedik, Radyolog, Laborant vs gibi bölüm çalışanları çok mağdur çok yorgun ve çok üzgünler. Sağlık personelleri şuan izin alamıyor, tayin olamıyor, emekli olamıyor, esnek çalışamıyor, uzaktan çalışamıyor, kronik rahatsızlığı olan sağlık personelleri ve on yaş altı çocukları olan sağlık personelleri de çalışıyor. Sağlık personelleri kendileri önlüklü köleler olarak görüyor! Bu kadar yoğun çalışma içinde bile ücretleri düşük ve döner sermayeden hak ettiklerini alamıyorlar! Döner sermaye adaletsizliğine son verilmelidir!

Sağlık personellerinin sorunlarının ana sebebi personel sayısının yetersiz olmasıdır. Bu yıl yapılan 12 bin alıma ek olarak en az 25 bin yeni alım daha yapılmalıdır! Sağlık personellerine bu pandemi şartlarında 3600 ek gösterge verilmesi haklarıdır.

Sağlık personelleri bedenen ve ruhen çökmüş durumda. Sağlık personelleri dinlendirilmeli. Kapanma varken ve vaka sayıları düşmüşken Sağlık personelleri turistik bölgelerde dinlendirilmeli. 

Paramedik şoförler, sağlık eğitimi alan sağlık çalışanları oldukları halde bu personeller düz şoförler gibi muamele görmekteler oysa personel eksiği yüzünden sağlık çalışanı olarak çalıştırıldıkları halde özlük ve ücret ve muamele konusunda sağlık personeli değilmiş gibi mağdur edilmektedirler."